Založ si blog

Želáme im krásnych 4,9 %

Túto záverečnú vetu som si minule prečítala v istom článku a musím povedať že ma celkom pobavila. Článok bol o Dzurindovej Modrej koalícii a presne toľko percent jej autor článku zaželal v najbližších voľbách. A ja dodávam že figu borovú. Žiadnych 4,9 percenta, to je až príliš. Tejto strane, ako aj strane Jablko, všetkým koaličným stranám, ako aj ich prípadným novovzniknutým klonom želám krásnych 2,9 percenta. Prečo? No preto aby nemohli vyciciavať štát, lebo darmožráčov, ktorí žijú z našej práce tu už máme dosť. Ak chcú peniaze, nech si nájdu poctivú prácu ako my ostatní.

Teraz na inú tému. Včera v električke som zaregistrovala hlásenie, vraj od 13. februára všetky zastávky MHD v BA budú na znamenie. Hovorím si, čo je to za blbosť ? Tak som si o tom na stránke Dopravného podniku prečítala viac info. Jedná sa o to, že pred každou zastávkou bude treba stlačiť tlačidlo, nie len na tých zastávkach ktoré boli doteraz na znamenie. Ďalej som sa dočítala, že tí ktorí stoja na zastávke, nebudú musieť dať vodičovi znamenie, stačí keď budú stáť na viditeľnom mieste.

Dôvodom na túto zmenu je, že to oproti súčasnosti má pomôcť znížiť sumu na prevádzku takmer o pol milióna € prostredníctvom úspor na pohonných hmotách pri brzdení a rozbiehaní.

A prečo to považujem za blbosť ? V prvom rade preto, lebo ten byrokrat ktorý to vymyslel, asi v živote necestoval verejnou dopravou. Inak by vedel, že na každej frekventovanej, alebo stredne frekventovanej zastávke vždy niekto nastúpi, alebo vystúpi. A menej frekventované zastávky sú už aj teraz na znamenie. Viem to, lebo denne jazdím s MHD krížom – krážom po Bratislave. Takže si myslím že suma – sumárum neušetria nič. A potom pristúpia k zvyšovaniu cien lístkov. Prečo nie ? Však všetko sa zdražuje, prečo by nemala byť drahšia aj verejná doprava však ?

Mne sa už ako aj mnohým iným živnostníkom od januára zvýšila cena nájomného za prenajatý priestor, samozrejme vrátane energií. Moja účtovníčka tiež avizovala zvýšenie cien za svoje služby. Srdečný pozdrav v podobnom duchu som dostala aj od Sociálnej a Zdravotnej poisťovne, tak ešte doprava a už to bude komplet. Však dobre bude, že Igorko ? A my to zvládneme, že Edko ? Veď hej, vy to zvládnete, vám bude dobre, aj mne by bolo, mať tak vaše platy, tiež by som mala na háku či stovka, dve hore – dole.

No najhoršie je, že ja svoje ceny dvíhať nemôžem, lebo konkurencia má podobné ceny a keď ja zvýšim a oni nie, tak ľudia budú kupovať ich služby a nie moje. Bohužiaľ mnohým ľuďom aj na 2€ záleží. A to v kvázi bohatej Bratislave. A práve v Bratislave, lebo tu je vo všetkom obrovská konkurencia a tá vždy tlačí ceny smerom nadol.

Musím povedať že posledné leto sme neboli na riadnej dovolenke, ale boli sme dvakrát po Slovensku na predĺženom víkende. Raz v okolí Považskej Bystrice a raz v Trenčianskych Tepliciach. Na oboch miestach som využila masérske služby a za polhodinovú masáž som zaplatila toľko, koľko u mňa stojí hodina. Zaujímavé nie ? A vraj BA je najdrahšia.

Manžel mi často vyčíta, prečo tú prácu vôbec robím, keď drvivá väčšina zarobených peňazí ide na náklady. Že keby som sa riadne zamestnala, mala by som v čistom viac ako mám teraz. Ale ja hovorím že nie je všetko len o peniazoch. Teraz som sama sebe pánom, žiaden psychopatický šéf ma nebuzeruje, robím si ako, kedy a koľko chcem ja a to je na nezaplatenie a zároveň jediná výhoda podnikania. Navyše robím to čo viem a čo ma baví.

Zatiaľ moje podnikanie prežilo pandémiu, hoci žiaľ mnohí také šťastie nemali. Tak dúfam že prežije aj túto mizériu, ako optimista dúfam že raz snáď prídu aj lepšie časy a keď nie, tak to nejako zvládnem do dôchodku. Teda ak sa toho vôbec niekedy dožijem pri ustavičnom zvyšovaní dôchodkového veku.

Veď ideálne pre každú vládu by bolo keby ľudia robili a platili do 70.ky a potom z pracoviska šup hneď na cintorín……..l

Zamyslel sa niekto nad tým, prečo …

18.04.2023

Prečo západné členské štáty EU nekričia že chcú zákaz dovozu ukrajinského obilia? Ja som sa veru zamyslela a ako dôvod mi vychádza len jediné. A tým dôvodom je, že oni ukrajinské obilie nikdy nedovážali. Tým odpadom zasa zaplavovali len nás, postkomunistické štáty, však my sme pre nich odjakživa menejcenní, takže nám stačia aj nekvalitné potraviny. Prečo Brusel [...]

Konečne v Bratislave snežilo, ale…..

21.01.2023

Milujem sneh, ale v posledných rokoch sme si veľa snehu v Bratislave neužili. Už od novembra som túžobne čakala na sneh a dnes sa to stalo realitou. Akurát ten najnevhodnejší deň, v deň referenda. Keď som sa zobudila a videla som ten sneh, hneď som vedela že je zle. Lepší deň si prezidentka ani nemohla vybrať. Keby nebola prezidentkou, mohla by sa živiť ako rosnička 🙂 [...]

Igorkovi nevonia vlastná medicínka …..

27.11.2022

Lebo vraj nebude ustupovať vydieračom. Správne Igorko, vydieračom sa ustupovať nemá. Preto som neustúpila keď si nás vydieral ty. Alebo chceš povedať že celoplošné testovanie, tzv. SNP 2 nebolo vydieranie ? Že keď sa nedáš testovať tak nepôjdeš do roboty ? Ale keď teba vydierajú, tak sa ti to nepáči. No vychutnaj si vlastnú medicínku, buď chlap a neplač. A na ten [...]

pratasevič Sofja Sapegová

Lukašenko omilostil Rusku Sapegovú zadržanú v máji 2021 s novinárom Pratasevičom

07.06.2023 22:50

Ramana Prataseviča omilostili v máji tohto roku.

140416a-004

Exšéf NATO Rasmussen: Ak Kyjev nedostane jasné záruky, Poliaci aj ďalší môžu poslať vojakov na Ukrajinu

07.06.2023 22:30

Bývalý šéf NATO Anders Rasmussen varuje, že ak Kyjev nedostane na summite NATO vo Vilniuse konkrétne záruky, situácia môže eskalovať.

pavel horňák

Zomrel marketingový expert a profesor Pavel Horňák

07.06.2023 21:31

Vedúci Katedry marketingovej komunikácie Univerzity Komenského v Bratislave Pavel Horňák zomrel vo veku 70 rokov.

priehrada Kachovka

Nahráva zničenie priehrady Kachovka viac Rusom alebo Ukrajincom? Názory odborníkov sa rozchádzajú

07.06.2023 19:00

Stojím si za tým, že zničenie vodnej priehrady Kachovka hrá viac do karát Ukrajincom ako Rusom, hovorí v podcaste denníka Pravda analytik Zdeněk Kríž.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 319361x
Priemerná čítanosť článkov: 3548x

Autor blogu

Kategórie