Založ si blog

Prečo ? Časť 2. Prečo budem voliť Fica ?

Lebo rada štvem ľudí. No nie všetkých, iba tých, ktorí Fica nenávidia a nenávidia ho tak veľmi, až sa tou nenávisťou priam zadúšajú. Ale keď sa ich spýtate, prečo ho tak nenávidia, tak buď nevedia povedať, alebo odpovedia trápnou frázou ktorú im denne médiá a dnešná vláda sugerujú, že je mafián a kradol. A ja sa pýtam, ktorý politik pred Ficom nekradol a kde sú dôkazy? Však keby nejaké boli, tak by už dávno sedel v base no nie ? A že sa Matovič sakramentsky snaží tie dôkazy nájsť, je isté.

A teraz bez srandy, samozrejme toto nie je dôvod, len taký malý bonus. Prečo ho budem voliť má viacero dôvodov.

V prvom rade by som rada podotkla, že radšej by som volila nejakú menšiu pronárodnú stranu, ale bohužiaľ žiadna z nich nemá takú podporu voličov, aby mohla vyhrať voľby. Bolo by to inak, keby sa tieto strany dokázali spojiť, ale to nedokážu. Možno v budúcnosti niektorá z týchto strán získa väčšiu podporu, ale v najbližších voľbách to nehrozí.

Mojím druhým dôvodom je , že dnešná vláda tu narobila taký neskutočný bordel, že jediný ktorý bude vedieť tento bordel upratať, je nejaký skúsený politik a Fico ním určite je.

Tretí dôvod je Ficov sľub, že ak sa Smer dostane k moci tak nielenže vráti ľuďom všetky slobody o ktoré nás táto vláda pripravila, ale dohliadne na to, aby tí, ktorí sú zodpovední za všetky neprávosti ktoré sa ľuďom za posledné dva roky dejú, boli braní na zodpovednosť. A aj keď nie som pomstychtivá, budem to považovať za dostatočné zadosťučinenie za tú šikanu, segregáciu, stres a obmedzovanie, čo som ja ako človek milujúci slobodu musela denne zažívať. A myslím si že Fico to urobí veľmi rád a preto mu verím že svoje slovo dodrží. Už len tento dôvod by mi stačil na to aby som ho volila, lebo volila by som hocikoho, kto by mi toto sľúbil.

Za ďalšie si myslím, že ak by sa Fico vrátil k moci, bolo by to iné ako keď vládol predtým, lebo sa už poučil a nerobil by také chyby aké robil vtedy. A zaslúži si ďalšiu šancu už len preto, lebo dnes už vieme že bol cielene odstránený kvôli niečomu s čím nemal nič spoločné, že protesty proti nemu boli umelo vyvolané a platené zahraničím. Napokon mnoho ľudí dnes chce naspäť Fica, ale prečo ? Ak sa Fico vráti, bude to len vďaka dnešnej vláde. Lebo pohnojili všetko čo sa dalo. Lebo mali dva roky na to aby dokázali že oni budú vládnuť lepšie, slušnejšie, transparentnejšie ako Fico. No dokázali ľudí akurát tak naštvať a rozoštvať, nedodržali ani jediný zo svojich predvolebných sľubov, urážajú a nerešpektujú vôľu ľudí, zaviedli ( ne ) kultúru do politiky, pomaly neubehne deň aby nevyrobili nejakú kauzu alebo sa nepohádali, atď, atď. Ľudia to vnímajú a považujú to za niečo horšie ako to čo robil Fico. Skrátka chceli slušné Slovensko, ale ho nedostali. A ja za seba dodávam, že tiež by som chcela dobrú vládu ktorá pracuje pre občanov, no kedy sme takú mali ? Vyberať si môžeme len z toho, čo sa nám núka. Fico sa aspoň tváril že mu na národe záleží a aspoň občas mu niečo uhodil, ale dnešná vláda ľuďom nedáva nič, len berie.

Mojim posledným dôvodom prečo ho voliť je, že ho považujem za menšie zlo ako jeho najväčšieho súpera Pellegriniho. Z môjho pohľadu najhoršie na tomto človeku je to, že po prípadnej výhre vo voľbách by sa pravdepodobne spojil so SaS a PS. Na týchto stranách je zlé to, že so slobodou, solidaritou a progresom majú spoločné iba názov. Mne je úplne jedno či bojujú za Zelenú agendu, za práva homosexuálov, za legalizáciu marihuany či proti rasizmu. Čo mi na nich vadí je, že za slobodu určitých ľudí bojujú a iným by slobodu chceli vziať. A preto je pre mňa celý ich boj nedôveryhodný. Áno, hovorím o povinnom očkovaní, lebo SaS a PS sa jasne vyjadrili že ho podporujú. Dokonca Pellegrini minulý rok v lete keď sa ho spýtali či by bol za povinné očkovanie, odpovedal že áno. Potom síce otočil, ale verím že ak by dnes vládol, tak by ho raz – dva zaviedol a tie ďalšie dve strany detto. A to je pre mňa neprijateľné. Toto podľa mňa už nemá nič spoločné s demokraciou, ale skôr s totalitou a ja nechcem žiť v totalite. Takže ak by sa takáto koalícia dostala k moci tak sa asi odsťahujem “ z tejto krajiny „.

Ešte chcem dodať že mnohí tvrdia že za Fica nefungovalo nič ako malo, napr. úrady, súdy či zdravotníctvo. Tí ktorí tvrdia že Fico kradol, ja neviem, možno im ukradol ženu, či sliepky z kurína, ale mne neukradol nič. Ak som o niečo v živote prišla, tak len vlastnou vinou, alebo chybou, nevzal mi to Fico. A to čo som si vlastnoručne zarobila, to som mala, to mi Fico tiež nevzal. Neviem ako fungovali úrady, veľmi som po úradoch nebehala, ale to čo som potrebovala, som vždy vybavila. Neviem ako fungovali súdy, nikdy som sa nesúdila. Taktiež nemám veľké skúsenosti so zdravotníctvom, nikdy som nechodila po lekároch, okrem preventívnych kontrol či zubárov. Ale viem že moja matka aj sestra mali rakovinu a aj bez úplatkov či známostí dostali tú najlepšiu možnú zdravotnú starostlivosť. Ale netvrdím, že niekto nemôže mať iný pohľad na vec na základe svojich skúseností.

Za to viem, že za Fica fungovali školy, obchody, gastro, aj služby. Viem, že nás nikto denne nestrašil nejakým vírusom, ani vojnou. Viem, že nám nikto nezdražoval každú chvíľu potraviny, energie, či benzín. Nikto nám nezakazoval cestovať, chodiť po ulici, do práce či voľne dýchať. Dokonca si to ani komanči nedovolili. Ak vtedy bola totalita a dnes je vraj demokracia, tak ja chcem radšej tú starú totalitu. Alebo chcem späť ten “ hnusný “ život aký sme mali za Fica. A prosím, nech aspoň tí treťotriedni herci ktorí nám dnes vládnu nedrístajú že vraj musíme chrániť demokraciu, lebo jediní ktorí ju ničia, sú oni.

A argumenty že táto “ úbohá “ vláda musí bojovať s pandémiou, čo Fico nemusel, si strčte niekam. Lebo táto vláda dávno nebojuje s pandémiou, ale s vlastnými občanmi…..

Vážení priatelia aj (nie) priatelia lúčim sa s vami

28.02.2022

Tento blog bude môj posledný, predpokladám na dlhšiu dobu. Reagujem tak na novoprijatý zákon ktorý porušuje slobodu prejavu. Podľa mňa sa týmto vraciame do totality, ktorá sa v mene tzv. pandémie postupne zavádza už dva roky a tento zákon je len tou povestnou poslednou kvapkou. Márne vláda svoju snahu odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. [...]

Prečo ? Časť 1. Prečo už nechcem byť členom politickej strany ?

19.02.2022

Koncom mája 2021 som vstúpila do hnutia Republika. A teraz z nej vystupujem, resp. moje členstvo v tomto roku skončí ak nezaplatím členský poplatok. Prečo ? No rozhodne nie preto že by som princípy a ideológiu tejto strany neuznávala. Naopak plne s ňou súhlasím. Myslím si že každý kto chcel vidieť a počuť, tak mohol zistiť že táto strana denne od jej vzniku prezentuje [...]

Som “ len “ žena, preto vojnám nerozumiem, ale…

25.01.2022

Ale úprimne, ani im nechcem rozumieť. Rozumiem iba mieru, lebo žijem v mieri a v mieri by som aj chcela dožiť svoj život. Preto mudrovanie o vojnách prenechám mužom a tým ktorí tomu lepšie rozumejú. Chcela by som iba opísať svoje postrehy a pocity zo ženského pohľadu ohľadom prípadného vojnového šialenstva ktoré v poslednej dobe prepuklo. Bohužiaľ v histórii ľudstva [...]

pád, sucho

Miláno pre sucho vypína fontány. Šetrite vodou, odkázalo občanom

25.06.2022 22:11

V Taliansku sa podľa odhadov 42 percent pitnej vody stráca v dôsledku starých a zle udržiavaných potrubí.

Drevo

Cena dreva v Česku stúpla trojnásobne, ľudia sa zásobujú aj na desať zím

25.06.2022 21:30

Ešte v roku 2019 bola priemerná cena dreva 853 Kč (34,49 eura) za kubík a museli ho dávať do medziskladov.

Igor Matovič / Richard Sulík /

Matovič vyzýva na odpustenie. Sulík: Mám veľkú trpezlivosť, ale...

25.06.2022 20:55

Len od nedele do stredy SaS urobila 365 útokov voči OĽaNO, vypočítal Matovič.

Vitalij Kličko

Mysleli si, že hovoria s Kličkom. Starostovia metropol naleteli podvodníkovi. Bolo za tým Rusko?

25.06.2022 19:24

Skutočný Kličko vyzval na objasnenie tejto záležitosti a upozornil, že na rozhovory v angličtine či nemčine nikdy nepotrebuje tlmočníka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 276506x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu

Kategórie