Založ si blog

Prečo ? Časť 1. Prečo už nechcem byť členom politickej strany ?

Koncom mája 2021 som vstúpila do hnutia Republika. A teraz z nej vystupujem, resp. moje členstvo v tomto roku skončí ak nezaplatím členský poplatok. Prečo ? No rozhodne nie preto že by som princípy a ideológiu tejto strany neuznávala. Naopak plne s ňou súhlasím. Myslím si že každý kto chcel vidieť a počuť, tak mohol zistiť že táto strana denne od jej vzniku prezentuje že je pronárodne orientovaná, že za ľudí všemožne bojuje a nemá nič spoločné s fašistami ako sa nás o tom snažia určití ľudia presvedčiť. Táto strana totiž dnes nevládne, takže sa so všetkým tým zlom čo sa dnes Slovákom deje nedá spájať, na rozdiel od tých ktorí nám vládnu.

Aby som mohla odôvodniť prečo zo strany vystupujem, musím pripomenúť, prečo som tam vstúpila. Isté je, že nie preto že by som mala nejaké mocenské či zištné ambície. Musím podotknúť že kým neprišla táto “ pandémia “ tak sotva som vedela kto je na Slovensku premiérom a kto prezidentom. Cielene som sa o to nezaujímala, schválne som nepozerala správy a nečítala noviny. Politika ma neskutočne rozčuľovala, vždy som tvrdila že politika je svinstvo a v politike sú teda ako inak s…e. Chcela som si zachovať svoje fyzické i psychické zdravie, tak som sa vedome rozhodla ju ignorovať a žiť v blaženej nevedomosti a musím povedať že mi bolo lepšie. Klasicky som si žila svoj život so svojimi radosťami a starosťami a bolo mi jedno kto tu vládne, pokiaľ ma nechajú v pokoji si žiť svoj život.

Inak aj dnes počúvam od mnohých ľudí že sa k tomu stavali, aj stavajú podobne. Síce mnohí vidia ako táto vláda bačuje a mnohým sa to nepáči, ale jednoducho dávno rezignovali, pochopili že žiadnu vládu nezaujíma čo chcú bežní občania, vláda sa na ich názor nepýta keď o niečom rozhoduje. Jedine pri voľbách, vtedy má národ akú – takú moc niečo ovplyvniť. Ale už všetci sme sa mohli presvedčiť, že je to len falošný pocit moci, pretože ľudia si vždy myslia že výmenou politických strán vo vláde bude lepšie a vždy je to len rovnaké, alebo horšie. Ja som už dávno pochopila že môj život nebude lepší alebo horší podľa toho aká politická strana tu vládne, ale záleží to výlučne od toho čo spravím so svojim životom ja.

A za tým si naďalej stojím, no na rozdiel od niektorých ľudí ja som pri tejto vláde precitla. Pretože už prestalo platiť že môj život je výlučne v mojich rukách. Keďže tá “ pandémia “ nastúpila súčasne s touto vládou, tak logicky nejde to, čo sa potom začalo diať, nespojiť. Odvtedy začal každodenný diktát, ktorý rozhodoval o tom, ako máme žiť. Diktovali nám kadejaké konzíliá odborníkov a pandemické komisie. Na základe ich odporúčaní údajne naša vláda rozhodovala. Darmo bude dnes Heger tvrdiť že covid rozhodoval o našich životoch. Nie pán Heger, nebol to covid, boli ste to vy a vaša, ako aj Matovičova vláda, čo je prakticky jedno a to isté.

Ako drobného živnostníka ma to zasiahlo okamžite. Prvé bolo že mi 15. marca 2020 zavreli prevádzku a zakázali mi pracovať, čo trvalo dva mesiace. Keďže som podnikala iba rok, nemala som ešte dostatočné rezervy na to aby som prežila bez príjmu, ešte som nemala splatené ani dlhy za prvotné investície. V podstate som skrachovala, lebo som musela opustiť prenajatý priestor z dôvodu neschopnosti platiť nájom. Majitelia ho neboli ochotní odpustiť, hoci keby to urobili, neskôr by im štát polovici nájmu uhradil, ibaže vtedy sa to ešte nevedelo.

Ale nechcela som sa vzdať a po prvej vlne som začala odznova v inom priestore. Ledva sa to trocha rozbehlo, už prišla druhá vlna a tentokrát bolo zavreté 4 mesiace. Našťastie majitelia nového priestoru mi nájom odpustili, tak sa ešte stále ako tak držím nad vodou, aj keď to nie je žiadna sláva. Mnoho ľudí totiž dnes služby nevyužíva, lebo sa boja keď im stále hovoria aby radšej nikam nechodili, ale sedeli doma. A to nehovorím o tom keď bol vyslovený zákaz vychádzania. Ešte si niekto myslí že aj dnes môj blahobyt záleží odo mňa, od toho ako a koľko budem pracovať, keď mi v práci bránia ? Ja viem, niekto len stále omieľa “ lebo pandémia “ ale ja si myslím že nikto a nič by nemalo brániť ľuďom sa uživiť a živiť svoje rodiny. Iste sa na to pozerá inak niekto kto ekonomicky zasiahnutý nebol, lebo výplata mu každý mesiac na účet nabehla. Ale toto je môj pohľad. Pohľad živnostníka.

A preto od začiatku vediem partizánsku vojnu, ale viedla som ju osamotene. Naivne som si myslela že ak ju budem viesť organizovane s ľuďmi s podobnými názormi a cieľmi, tak dokážem niečo zmeniť. To čo som chcela zmeniť, je táto vláda, lebo som presvedčená že iná vláda by aj túto pandémiu riadila lepšie, viď niektoré iné štáty. Tak som podpisovala všetky petície, vrátane tej za predčasné voľby, chodila som na všetky protesty a tiež som ignorovala mnohé nezmyselné pandemické opatrenia ako nosenie rúšok v exteriéri, zákazy vychádzania, nepovinné – povinné testovanie, zákaz pohybu medzi okresmi, atď.

Tak som sa prihlásila do strany a bola som prijatá. A páčilo sa mi že som bola obklopená ľuďmi ktorí tiež mali chuť bojovať. Nezúčastňovali sme sa len veľkých protestov, ale organizovali sme aj menšie protesty pred úradmi, napr. u Mikasa a Lengvarského, proti povinnému noseniu rúšok na školách či za zrušenie Covid automatu, z našej strany pochádza iniciatíva Voľná zóna, atď. Mimochodom autorom tejto iniciatívy je náš krajský vedúci M. Heredoš, ktorý tiež vystupuje zo strany z dôvodu že bude kandidovať na post primátora Bratislavy, za čo má moju plnú podporu.

No a prečo vlastne vystupujem zo strany má dva dôvody. Prvý je že jednoducho som sa precenila, mám toľko svojich súkromných povinností že nestíham sa zúčastňovať všetkých tých protestov, schôdzí a iných akcií ( väčšina z nich sa koná cez víkend, ktorý trávim s rodinou na našom víkendovom dome, tým pádom to zasahuje do môjho súkromia a spôsobuje problémy ) a teda je to strata času, nemám strane čo dať a keď nemôžem byť aktívnym členom, tak pasívnym byť nechcem. A úprimne, nemám na to ani…. povedzme žalúdok, teda na politiku.

Cez to by som sa však dokázala preniesť. Ale môj druhý dôvod je podstatnejší a tým dôvodom je že som pochopila že to je zbytočné, že čo som chcela dosiahnuť, je nedosiahnuteľné. Pochopila som že márne budeme schôdzovať, protestovať, vypisovať, robiť tlačovky, natáčať videá, či podpisovať petície. Pochopila som, že nech robíme čokoľvek, táto vláda dovládne, nech sa deje čo sa deje. Aj keď sa navzájom nenávidia a stále sa hádajú, v konečnom dôsledku sa vždy podržia aby ich vláda nepadla. Však všetci vieme prečo a odkiaľ majú silnú podporu, ktorá je silnejšia ako vôľa mnohých občanov. Preto si myslím že škoda môjho času a energie. Odteraz budem myslieť len na seba a svoju rodinu ako mnohí iní a budem sa snažiť prežiť tú mizériu ktorá nás ešte minimálne najbližšie dva roky čaká. Lebo ak si niekto myslí že táto vláda viac škôd už nenapácha a že “ pandémia “ skončila, tak sa veľmi mýli.

Jediné v čo môžeme dúfať je, že dnešní mocipáni nezrušia ďalšie voľby, o ich zmanipulovaní ani nehovoriac a že tá ďalšia vláda bude lepšia. Rada by som tomu verila, no aj keď som si dlho myslela že horšia ako teraz byť nemôže, teraz verím že môže. Všetko záleží od toho, koho si slovenský národ v najbližších voľbách zvolí…….

Prestaňte sa už vy dvaja hádať, kto je väčší idiot, nikoho to nezaujíma….

30.09.2022

Lebo jeden z vás je za 18 a druhý bez dvoch za 20. Samozrejme tým myslím Matoviča a Sulíka a kľudne k nim môžeme pripočítať všetkých ostatných. Kollára, Remišovú, ministrov, poslancov, ako aj prezidentku. Lebo ani jeden z nich nič dobré pre Slovensko a Slovákov neurobil. Ani nemohli urobiť, lebo sú absolútne neschopní, nekompetentní amatéri. Hociktorá upratovačka by [...]

Zabudnite že budem doma nosiť svetre !

01.09.2022

Dlhšiu dobu som blog nenapísala, no v poslednej dobe cítim že už nedokážem mlčať a som naštvaná za to v akom svete žijeme. Toľko tuposti čo tu za posledné 2 roky vyprodukovala táto vládna “ elita “ tu nebolo dokopy za 30 rokov. A tým nemyslím len tú slovenskú, ale zdá sa že všetci v tej EU zošaleli, alebo naopak, veľmi dobre vedia čo robia a prečo. Tak [...]

Vážení priatelia aj (nie) priatelia lúčim sa s vami

28.02.2022

Tento blog bude môj posledný, predpokladám na dlhšiu dobu. Reagujem tak na novoprijatý zákon ktorý porušuje slobodu prejavu. Podľa mňa sa týmto vraciame do totality, ktorá sa v mene tzv. pandémie postupne zavádza už dva roky a tento zákon je len tou povestnou poslednou kvapkou. Márne vláda svoju snahu odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. [...]

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

odhŕňač, BBSK, nové autá, zimná údržba

Flotila zimnej údržby stála župu osem miliónov eur. Rovnaký balík chce vraziť do ďalších áut

06.10.2022 16:17

Nové mechanizmy pomôžu aj na komplikovaných horských prechodoch.

Miška, zrazené dievčatko, Čadca, opitý vodič

Otec zrazeného dievčatka má pre opitého šoféra jasný odkaz: Nech dostane, čo mu patrí

06.10.2022 16:00

Verí, že spravodlivý trest vinníka neminie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 293710x
Priemerná čítanosť článkov: 3455x

Autor blogu

Kategórie