Založ si blog

Pani prezidentka držte sa prosím vlastnej rady……

Dnes som si dopriala trocha utrpenia a vypočula som si novoročný prejav pani prezidentky. Našťastie tá tradičná kopa fráz netrvala dlho. Z celého prejavu ma zaujala iba jedna veta, ktorá z úst prezidentky znela prinajmenšom divne až pokrytecky, pretože ona sama sa tejto rady nedrží, ale za to to radí nám ostatným. A tá veta znela : Nerobme druhým to, čo nechceme aby robili nám.

Je to krásna a múdra rada. Ja sa jej držím celý svoj život, lebo už ako malému dieťaťu mi to radila moja stará mama. A ešte mi dala ďalšie dve dobré rady. Tá prvá znela : Nad nikoho sa nepovyšuj a pred nikým sa neponižuj. A tá druhá : Nesúď, aby si nebola súdená. A týchto dobrých rád sa dodnes držím. Nech mám akékoľvek iné chyby, ale nikdy nikoho nepresviedčam o svojej pravde, ani nevnucujem svoj názor, keď tak iba konštatujem ten svoj, práve preto LEBO NECHCEM ABY TO INÍ ROBILI MNE.

Tiež nikoho za nič nesúdim ( na to sú súdy a pre veriacich Boh ) a je mi ľúto že sa tak nesprávajú všetci, život by bol určite krajší. Preto sa nemienim ponižovať ani pred tými ľuďmi ktorí dnes majú moc, lebo sú to takí istí ľudia ako my ostatní, až na tú moc, ktorú sme im dali my ľudia, bez nás by neboli nikým. Takže im to nedáva právo sa nad nás vyvyšovať, kázať nám ako máme žiť svoj život, čo si máme myslieť a hovoriť. Máme právo spochybňovať to čo nám tvrdia, zisťovať informácie z viacerých zdrojov, vyhodnocovať fakty a nakoniec sa sami rozhodnúť pre možnosť ktorá je podľa nás najlepšia. Nemusíme im slepo veriť ako by si to oni priali.

Alebo by sa pani prezidentke páčilo ak by jej niekto diktoval ako sa má chrániť pred chorobami a keby ju niekto nútil robiť to čo nechce, napr. nechať si do tela pichnúť prinajmenšom spornú vakcínu ? Ak tak ona či mnohí iní ľudia učinili dobrovoľne, je to v poriadku, je to osobná vec každého. No ona sa netají tým, že súhlasí s povinným očkovaním a to už v poriadku nie je.

Táto osoba by nám pred časom dokonca najradšej vypla internet. Tým samozrejme nemyslela všetkým, len tým ktorí majú iný názor na dnešné horúce témy.

Ako to teda je pani prezidentka, máme inakší meter na seba ako na iných, lebo my môžeme, lebo máme moc ? My môžeme aj tliachať ale iní nie ? A kto určuje čo je tliachanie a čo nie ? Vy ?

Ako to teda je s tým výrokom : Nerobme druhým to čo nechceme aby robili nám ? Ak by to totiž neboli len frázy a pani prezidentka by svoje slová myslela úprimne, tak v prvom rade by mala ľudí a všetkých ľudí vrátane seba vyzvať k tolerancii a možno aj k akejsi úcte a pokore voči iným. K tolerancii všetkých názorov a postojov ku všetkým spoločenským témam, či už sú tie názory správne alebo nesprávne. Lebo dospelí, svojprávni a slobodní ľudia majú právo na svoje názory a na svoje rozhodnutia a majú právo robiť aj chyby. A nikto nemá právo názor iného človeka nazvať konšpiráciou nieto ešte takého človeka nazvať dezolátom a už vôbec nie umlčiavať.

A preto napriek tomu že nemám žiadnu moc a vplyv ako pani prezidentka vyzývam všetkých správnych ľudí k tolerancii, lebo to je to čo nám dnes najviac chýba. Ak tie “ elity “ národa nemajú dostatok rozumu a správajú sa v duchu “ človek človeku vlkom “ tak majme rozum my ostatní a nesprávajme sa rovnako.

Zároveň prajem všetkým čitateľom blogov Pravdy, všetkým ktorí s mojimi názormi súhlasia, aj tým ktorí nesúhlasia všetko naj naj v Novom roku, hlavne zdravie, ako aj mnoho pracovných a osobných úspechov.

Vážení priatelia aj (nie) priatelia lúčim sa s vami

28.02.2022

Tento blog bude môj posledný, predpokladám na dlhšiu dobu. Reagujem tak na novoprijatý zákon ktorý porušuje slobodu prejavu. Podľa mňa sa týmto vraciame do totality, ktorá sa v mene tzv. pandémie postupne zavádza už dva roky a tento zákon je len tou povestnou poslednou kvapkou. Márne vláda svoju snahu odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. [...]

Prečo ? Časť 2. Prečo budem voliť Fica ?

22.02.2022

Lebo rada štvem ľudí. No nie všetkých, iba tých, ktorí Fica nenávidia a nenávidia ho tak veľmi, až sa tou nenávisťou priam zadúšajú. Ale keď sa ich spýtate, prečo ho tak nenávidia, tak buď nevedia povedať, alebo odpovedia trápnou frázou ktorú im denne médiá a dnešná vláda sugerujú, že je mafián a kradol. A ja sa pýtam, ktorý politik pred Ficom nekradol a kde sú [...]

Prečo ? Časť 1. Prečo už nechcem byť členom politickej strany ?

19.02.2022

Koncom mája 2021 som vstúpila do hnutia Republika. A teraz z nej vystupujem, resp. moje členstvo v tomto roku skončí ak nezaplatím členský poplatok. Prečo ? No rozhodne nie preto že by som princípy a ideológiu tejto strany neuznávala. Naopak plne s ňou súhlasím. Myslím si že každý kto chcel vidieť a počuť, tak mohol zistiť že táto strana denne od jej vzniku prezentuje [...]

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane dvoch detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 23:17

Cieľom 34-ročného útočníka boli ľudia, ktorí bývali v jeho dome ako nájomníci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 282273x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu

Kategórie