Založ si blog

Blaha má pravdu, táto vláda si vykopala jamu do ktorej sama spadne

To že zaočkovaní po príchode z cudziny na Slovensko nemusia ísť do karantény je síce nefér, nespravodlivé a navyše neprezieravé, ale pozrime sa na to z pozitívnej stránky.

Keďže naša vláda okrem mnohých iných “ pozitív “ je aj jasnovidecká, tak už teraz vie že na jeseň ( možno už v auguste či koncom júla ) príde ďalšia vlna pandémie. Takže existujú dve možnosti. A ja si ako optimista myslím, že obidve možnosti budú dobré, teda aspoň pre nás neočkovaných.

Prvá možnosť je, že tá tretia vlna príde, ale v tom prípade ju môžu dovliecť na Slovensko jedine tí očkovaní. Ak by to tak bolo, tak teória o ich nedotknuteľnosti by sa im rozsypala ako domček z kariet, konečne by všetci pochopili o čom celá tá vakcinačná kampaň bola a prestali by na neočkovaných tak tlačiť.

Druhá možnosť by bola ešte lepšia a vôbec by mi nevadilo keby vakcinátori mali pravdu a teda že očkovaní by tú nákazu spoza hraníc nedovliekli. Lebo by žiadna ďalšia vlna neprišla, neboli by zákazy vychádzania, ani zatvorené prevádzky či iné prísne likvidačné opatrenia či už ekonomické, psychické alebo ľudskoprávne. Každopádne by na to nebol žiaden dôvod.

Ale v tom prípade by si vláda taktiež dala gól do vlastnej bránky, lebo by musela priznať že zbytočne nás celé leto strašila a stresovala. A že straší v jednom kuse samozrejme za výdatnej pomoci médií, je isté. Pýtam sa, na čo je to dobré ? Ako to ja vidím, celé je to len a len o očkovaní. Akože pozor, príde delta mutácia, bububu, dajte sa očkovať. Alebo pozor, na jeseň budú zasa lockdowny, bububu, dajte sa očkovať.

To tejto vláde ešte nestačilo koľko škôd spôsobila úbohým občanom Slovenska, všetky tie skrachované podniky, zničené partnerské či medziľudské vzťahy, všetka tá zbytočná smrť či už s Covidom alebo bez nej, všetky tie psychické problémy vystrašených ľudí, atď. ? Nestačilo že nám zakazovali sa stretávať, navštevovať blízkych v nemocniciach či v domovoch seniorov, že nám zakazovali chodiť aj po ulici ?

A teraz keď je pandemická situácia priaznivá a ľudia si chcú od všetkej tej nočnej mory oddýchnuť, užiť si zaslúženú dovolenku, alebo len tak si užiť leto, tak nám vláda denne tlačí len kaleráby do hláv v podobe tretej vlny a potreby očkovania.

Neviem ako vy, ale ja už toho mám plné zuby, dokonca už veľmi dlho. Ale čo tam po mne, ja som flegmatik, krížený s bojovníkom :- ) ja týchto hysterikov mám na saláme, mňa len tak niečo nevystraší, ja som Covid vždy ignorovala aj ignorovať budem a on ignoruje mňa. A snažím sa žiť tak normálne ako predtým. Keby som nevidela všade tých zarúškovaných ľudí, tak ani neviem že tu nejaká pandémia je, lebo aj médiá ignorujem. Cez týždeň pracujem, cez víkend som na chate, stretávam sa s priateľmi a s rodinou, venujem sa manželovi, synovi a svojim koníčkom, tak to bolo počas celého tohto šialenstva a tak to bude aj v budúcnosti, aj keby sa vláda mala postaviť na hlavu. Som slobodný a svojprávny človek a nikto mi nebude skákať po hlave.

Mne vadí z princípu že strašia ľudí, tých ľudí, ktorí sú slabšej, ovplyvniteľnej povahy a vystrašiť sa dajú. Lebo z každej strany počúvam len o strachu a obavách, že čo len preboha s nami bude ak na jeseň príde ďalšia vlna ? A nech mi nikto nehovorí že takýto enormný stres nepôsobí na ľudské zdravie. Samozrejme spolu s nosením rúšok či treba či netreba, aj s tisíckrát denne dezinfikovanými rukami. Denne to vidím v MHD hlavne u mladých ktorí po nástupe si okamžite natierajú ruky tou chémiou a za pár minút pri vystupovaní znova to isté. Minulý piatok som dokonca v jednom hypermarkete videla jednu hysterickú ženskú, ktorá tam 10 minút pobehovala od čerta k diablovi ako bezhlavé kura, lebo pri vstupe sa minula dezinfekcia a kým vraj konečne niekto z kompetentných chýbajúcu dezinfekciu nedoplní, tak ona vraj do predajne nevstúpi. Mimochodom netestovali už mnohokrát povrchy v nákupných centrách, na autobusových aj vlakových staniciach a na poštách lebo hľadali ten vírus a vírusu nikde ?

Ja by som sa ani nečudovala ak takíto ľudia s totálne zdevastovaným fyzickým aj psychickým zdravým mali tak zničenú imunitu, že keby sa ten Covid vyskytol hoci 10 km od nich, hneď by si ich našiel a napadol. Už istá dávnejšia štúdia totiž dokázala že drvivá väčšina ľudí infikovaných týmto vírusom až úzkostlivo dodržiavala všetky pandemické opatrenia. Kým ľudia ktorí to až tak neprežívali ako naša rodina a mnoho iných, sa tomuto ochoreniu vyhli. Náhoda ? Šťastie ?

Apropo, pozrime sa na to, čím nás to vlastne strašia ? Delta mutácia. Analýza dát z Veľkej Británie kde je táto mutácia najviac rozšírená, hovorí, že pri Delte je úmrtnosť niekoľkokrát nižšia tak ako aj ťažký priebeh choroby, vrátane hospitalizácie. Nespôsobuje to totiž zápaly pľúc, ale vo väčšine prípadov len obyčajnú nádchu. Tak sa pýtam, čím nás chce vláda strašiť, nádchou ? A my sa zľakneme aj nádchy ? A budeme sa báť už aj vlastného tieňa ? Ja si myslím že by sme mali vziať rozum do hrsti, zmobilizovať všetky svoje duševné sily a konečne sa prestať báť, zmieriť sa s týmto vírusom tak ako aj s inými vírusmi, bacilmi, či baktériami s ktorými odjakživa žijeme.

Jedine že by existovala tretia možnosť a tou je, že do jesene sa vytvorí ďalšia, nebezpečnejšia mutácia, veď v gréckej abecede sú ešte nejaké písmená.

Ešte by som dala do pozornosti istým mudrlantom ktorí šíria také reči že nezaočkovaní by v prípade choroby nemali dostať bezplatnú zdravotnú starostlivosť.

Po prvé ak si niekto platí zdravotné poistenie tak zo zákona má na bezplatnú zdravotnú starostlivosť právo.

Po druhé súhlasím s takým výrokom ale iba pokiaľ sa to týka Covidu a pokiaľ sa to týka mňa osobne. Pretože ako sa liečili a liečia covidoví pacienti, všetci vieme, u ambulantných lekárov nijako, maximálne cez telefón a o nemocniciach ani nehovorím. Takže ďakujem, neprosím, ešte by som tú pľúcnu ventiláciu nemusela prežiť. Ja som na 99 percent presvedčená že žiadny Covid nedostanem. Z jediného dôvodu, že každá choroba je v hlave. Ale ak by nastalo to jedno percento, dávno mám doma zabezpečené účinné lieky, jednoducho by som si ľahla do postele a vyliečila by som sa sama bez lekárov tak ako posledných 20 rokov. A ani tie trápne testy by som nepotrebovala k tomu aby som vedela či som chorá či nie. Ale len by ma skúsili neošetriť v prípade úrazu či inej akútnej choroby nesúvisiacou s Covidom, to by som iný cirkus narobila…..

Takže doporučujem všetkým mysliacim bytostiam : Nestresujte sa, nenechajte sa vystrašiť ani vydierať, robte výlučne to čo sami uznáte za vhodné a najmä dobrovoľne a užívajte si leto 🙂

Mám odkaz pre Cigánikovú a Nicholsonovú

16.09.2021

Lebo tieto dve dámy sa nezmestia do kože a provokujú a provokujú….. To bolo rečí od našich politikov keď tu bol pápež ako treba upokojovať vášne, ako sa máme spájať, ako máme šíriť dobro, lásku a mier….. A ešte si niekto trúfa povedať že nezaočkovaní šíria nenávisť a sú agresívni ? A pritom stále čítam a počúvam len o tom ako sa podaktorí [...]

Ďakujem pánovi doktorovi Weisovi

15.09.2021

Za to že pre nás tak urputne bojuje. Aj keď sa obávam že zbytočne. Narážam na jeho “ Otvorený list predsedovi vlády Slovenskej republiky „ Áno, bojuje aj inak. Jeho “ Podanie na Medzinárodný trestný súd v Haagu za vykonanie nepovolených medicínskych experimentov na ľuďoch “ vnímam veľmi pozitívne. Hoci keď vidím čo sa deje vo svete ohľadom covid [...]

Na Slovensku máme najlepšie vakcíny……

22.08.2021

Ako inak si máme vysvetliť že v mnohých krajinách s vyššou mierou zaočkovanosti ako u nás počet pozitívnych na koronavírus neustále rastie. Či už v médiách informovali o tom či tí naši pozitívne testovaní boli zaočkovaní či nezaočkovaní ? Stavím sa že keď u nás vo veľkom nastúpi tretia vlna o tom hovoriť nebudú. A keď budú, tak budú zasa klamať že tí [...]

právo, súd, spravodlivosť, rozsudok, justícia,

Zástupcovia justičných inštitúcií vyzývajú na odbornú diskusiu k systémovým zmenám

23.09.2021 16:42

Najvyšší súd, Generálna prokuratúra, Najvyšší správny súd a SAK sa nebránia verejnej kontrole, tá by však podľa nich mala ostať kontrolou a nie verejným nátlakom.

mikulec heger matovič

Mikulec vyjadril podporu čestným policajtom, premiér prosí občanov o trpezlivosť

23.09.2021 16:01

Podľa Matoviča frekvencia tlačových konferencií Smeru je dôkazom toho, že Mikulec je dobrý minister.

Dobré srdce

Dobré srdce nesmie chýbať. Nikomu

23.09.2021 15:20

Každá doba má svojich hrdinov. Aj táto. Sú nimi ľudia, ktorí majú láskavé srdce a starajú sa o iných. Tí najlepší si prevzali ocenenie Dobré srdce.

kováčik

Konanie i súdny proces bola jedna veľká fraška, odkazuje Kováčik z väzby

23.09.2021 14:20

Obrovským prekvapením pre bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika bolo „urýchlené ukončenie veci niekde v polovici vyšetrovania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 198818x
Priemerná čítanosť článkov: 2924x

Autor blogu

Kategórie