Založ si blog

Očkovacia lotéria – navrhujem…..

Zaujímavé je ako sa naša vláda selektívne opičí po iných štátoch. Keď v zahraničí sprísňovali protipandemické opatrenia, okamžite sa to dialo aj u nás, vraj to robí celý svet. Mimochodom nerobil to celý svet, našli sa aj normálne vlády ktoré neterorizovali svojich občanov, nezatvárali ľudí doma, ani ekonomiku, nedusili ich rúškami a nenútili ich sa testovať.

Ale keď teraz niektoré krajiny ako Veľká Británia, Singapur a ďalšie vyhlásili že rušia všetky opatrenia a ku covidu budú pristupovať ako k obyčajnej chrípke, čo má logiku pretože koronavírusy tu s nami budú stále a my sa s tým musíme naučiť žiť, tak v našej vláde nastala úplná hluchota a slepota.

Keď som prvýkrát zachytila informáciu o očkovacej lotérii – ako inak – v USA, v momente som vedela že s týmto nápadom sa naša vláda skôr či neskôr stotožní a zavedie to aj u nás. Čo na tom že máme prázdnu špajzu, na blbosti sa vždy peniaze nájdu, veď my Slováci sme dobrosrdeční, tak sa na to poskladáme.

V istom smere našu vládu chápem, je zúfalá, vakcíny sú nakúpené, majú určitý dátum spotreby a väčšina ľudí stále nie a nie sa nechať vakcinovať. Nikdy som nepovedala krivého slova nikomu kto sa nechal zaočkovať lebo sa bál choroby, alebo podľahol tlaku napr. zamestnávateľa. Ale čo nikdy nepochopím je človek ktorý sa nechá očkovať len pre nejaké mizivé percento možnej výhry v lotérii. Takého človeka možno len ľutovať lebo je to bezpochyby zúfalec a úbožiak. Podobných zúfalcov vídať na pošte či v trafike ako stoja v rade a v ruke zvierajú hneď niekoľko tiketov na Loto, Keno, Euromilióny či ďalšie. S tým rozdielom že títo prídu len o svoje peniaze, ale neriskujú svoje zdravie. Nemám v princípe nič proti hazardným hrám, ak to niekomu vyhovuje nech sa páči. Viem že mnohí sú finančne na tom tak zle, že jedinú šancu v zlepšení svojej finančnej situácie vidia v nejakej forme lotérie, možno si myslia ako sa hovorí že “ keď sa šťastie unaví, aj na vola sadne „. Vždy ma fascinovala ich absolútna viera že práve oni vyhrajú tie milióny. Ja som bola vychovaná k poctivej práci a bolo mi vštepované že “ bez práce nie sú koláče “ Preto som sa naučila spoliehať len seba, na svoju prácu, na svoj rozum, schopnosti a zručnosti. Nesúdim tých ľudí, len sa čudujem prečo sa tiež radšej nespoliehajú na seba, ako na nejaké vrtkavé šťastie. Verím že dostať sa k veľkým peniazom bez práce je výsadou istých privilegovaných ľudí, drvivej väčšine ostáva len tá práca.

Ale na základe toho ako sa lotériovým spoločnostiam darí, verím že vakcinačná lotéria bude mať úspech, aj keď dúfam v opak. Dúfam preto, že verím že Slováci ešte nie sú úplne stratení a takýchto zúfalcov nebude príliš veľa. A vláda by si zaslúžila aby v tomto smere utrpela fiasko, pretože podľa môjho názoru to nie je správna cesta. Správnou cestou totiž nie je korumpovanie, vydieranie a bezhlavá propaganda ale trpezlivá, logická a pravdivá argumentácia.

Navrhujem teda aby vakcíny nevyšli nazmar a ľuďom ktorí sa dajú očkovať len kvôli lotérii dali hneď tri vakcíny naraz aby boli poriadne chránení a zároveň aj tri tikety, veď čím viac tiketov, tým väčšia šanca na výhru 🙂 Vakcíny by sa minuli a všetci by boli spokojní.

Čo sa mňa týka, musela by som byť v kóme či narkóze aby ma mohli zaočkovať. Alebo by ma museli držať štyria statní muži a aj keď som za normálnych okolností pacifista, v tomto prípade by som sa predtým bránila zubami nechtami a kopancami tam kde to najviac bolí. Samozrejme držať by ma museli slávni vakcinátori ako sú Krčméry s Čekanom a asistovať by im mohli napr. Andrásy so Schutzom…..

Vážení priatelia aj (nie) priatelia lúčim sa s vami

28.02.2022

Tento blog bude môj posledný, predpokladám na dlhšiu dobu. Reagujem tak na novoprijatý zákon ktorý porušuje slobodu prejavu. Podľa mňa sa týmto vraciame do totality, ktorá sa v mene tzv. pandémie postupne zavádza už dva roky a tento zákon je len tou povestnou poslednou kvapkou. Márne vláda svoju snahu odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. [...]

Prečo ? Časť 2. Prečo budem voliť Fica ?

22.02.2022

Lebo rada štvem ľudí. No nie všetkých, iba tých, ktorí Fica nenávidia a nenávidia ho tak veľmi, až sa tou nenávisťou priam zadúšajú. Ale keď sa ich spýtate, prečo ho tak nenávidia, tak buď nevedia povedať, alebo odpovedia trápnou frázou ktorú im denne médiá a dnešná vláda sugerujú, že je mafián a kradol. A ja sa pýtam, ktorý politik pred Ficom nekradol a kde sú [...]

Prečo ? Časť 1. Prečo už nechcem byť členom politickej strany ?

19.02.2022

Koncom mája 2021 som vstúpila do hnutia Republika. A teraz z nej vystupujem, resp. moje členstvo v tomto roku skončí ak nezaplatím členský poplatok. Prečo ? No rozhodne nie preto že by som princípy a ideológiu tejto strany neuznávala. Naopak plne s ňou súhlasím. Myslím si že každý kto chcel vidieť a počuť, tak mohol zistiť že táto strana denne od jej vzniku prezentuje [...]

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane dvoch detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 23:17

Cieľom 34-ročného útočníka boli ľudia, ktorí bývali v jeho dome ako nájomníci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 282262x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu

Kategórie