Založ si blog

Všetci sú už zaočkovaní !

Po kratšej prestávke sa znovu ozývam. Prežívala som šialené týždne a pracovné tempo, takže mi neostala energia ešte na nejaké písanie a komentovanie udalostí na Slovensku, aj keď rozhodne by bolo o čom písať, lebo tu sa stále niečo deje, o to sa naši páni a dámy vo vláde vždy postarajú. Ale považujem to za zbytočné, napokon to urobili mnohí z vás blogerov, aj diskutérov a ja už k tomu nemám čo dodať.

Tak napíšem len o tom, ako všetci v mojom okolí podľahli mediálnej masáži alebo strachu z Covidu a nechali sa zaočkovať. Teda všetci okrem mojej ( rozumej pokrvnej ) rodiny a mňa. A tak to aj ostane. Manžel je zaočkovaný Pfizerom ( podľa neho tým najlepším čo tu máme, lebo on vždy zo všetkého chce len to najlepšie ) takisto zaočkovaná je celá jeho rodina a tiež jeho, moji, aj naši priatelia. Rovnako mnohí z mojich zákazníkov. Samozrejme proti gustu žiaden dišputát, každý má svoj vlastný rozum, vlastný názor, ja nikoho nenahováram ani neodhováram. Dokonca sa ani nezapájam do debaty o očkovaní, nevidím v tom zmysel. Manžela som síce skúšala odhovoriť, lebo nikto z nás nevie, čo môžu z dlhodobého hľadiska vakcíny spôsobiť a to je fakt, ktorý nikto nemôže vyvrátiť, ani najväčší zástanca očkovania. No nedal sa odhovoriť. On ma zas skúšal na vakcínu nahovoriť, ale taktiež neuspel. Takže u nás doma o tom nedebatujeme. Máme dosť iných, príjemnejších tém na rozhovor ako aj iných príjemnejších činností, ako debatovať o politike, či pandémii, najmä keď sa v týchto témach nezhodneme. A ja po celodennej ťažkej práci mám naozaj právo stráviť večer príjemne.

Akurát máme trochu problém s tohtoročnou dovolenkou. Manžel sa vyjadril že by rád išiel na dovolenku k moru. Ibaže ja nie som ochotná sa dať ani len testovať a to ani kvôli dovolenke pri mori. A už vôbec nehovorím o tom, že by som musela sedieť v lietadle v respirátore a behať po pláži v rúšku. Tak ďakujem pekne za takú dovolenku….Ja si počkám, až toto šialenstvo pominie, lebo každé šialenstvo raz pominie a to more mi tiež neutečie. Možno by som išla na dovolenku tu u nás na Slovensku, ale aj to iba v prípade, že by sa už v lete nemuseli nosiť respirátory, ani rúška. Ale to asi pre tejto diktátorskej vláde nehrozí. Mne kľudne stačí aj naša chata a záhradka, tam mám pokoj od každého a mám tam len ľudí, ktorých tam chcem mať.

No musím povedať, že aj keď z Covidu som doteraz strach nemala a zatiaľ sa mi darí tomu úspešne vyhýbať, teraz mám trochu obavy z tých očkovaných. Teda ak mám veriť tým “ konšpiráciám “ o tom, že práve tí očkovaní budú tí “ superšíritelia „. Logiku by to malo, ak máme vychádzať z toho, že očkovaní sa nenakazia, resp. ak sa nakazia tak budú mať len mierny priebeh, čiže ten mierny priebeh môže byť až taký mierny, že ani nemusia vedieť, že sú infikovaní. A tak si veselo budú chodiť so svojim Covid – passom a chorobu šíriť.

Preto som sa postarala o svoju ochranu v podobe Ivermektínu. Viem, že sú tu aj odporcovia tohto lieku, ale tieto osoby ma nezaujímajú, lebo jediné z čoho vychádza ich odpor je fakt, že im v mainstreame povedali, že Ivermektín je neúčinný, je škodlivý, dokonca ho WHO ani lekári neodporúčajú. Ja som doteraz o účinnosti tohto lieku vedela len sprostredkovane, tým že som o tom čítala. Ale nemala som o tom pochybnosti, lebo tých správ bolo toľko a od takých pre mňa dôveryhodných ľudí, že to jednoducho musela byť pravda. No v posledných 3 týždňoch som mala až 6 zákazníčok, ktoré mi povedali, že prekonali Covid. Všetky mali stredne ťažký priebeh, ale len dovtedy, kým nezačali užívať Ivermektín a od tej chvíle sa im začal stav zlepšovať. A verím, že nemali dôvod si vymýšľať.

Pred časom som písala, že som si zohnala Ivermektín, no reálne som ho ešte nemala, len som ho mala sľúbený, ale verila som, že ten človek svoj sľub dodrží. Totiž, na Infovojne som si prečítala výzvu pána starostu Becíka, kde informoval občanov, že tí ktorí majú o tento liek záujem, nech skontaktujú svojich starostov a následne sa tí majú obrátiť na neho a on im ho pomôže zohnať. Aj som tak urobila a náš starosta mi oznámil, že už na tom pracuje, lebo záujem zo strany občanov je veľký. A hneď ako to vybaví, tak mi dá vedieť. Dočkala som sa a minulý týždeň som našla v schránke kupón na Ivermektín s inštrukciou, v ktorej lekárni si ho môžem vyzdvihnúť.

Takže som si ho vyzdvihla a už ho mám doma. A ak by bolo treba, tak ho mám v rezerve. Aj keď pevne dúfam, že ho nikdy nebudem potrebovať, lebo verím na svoju imunitu. Jednoducho sa mi nechce veriť, že by som sa za vyše roka ešte nikdy nedostala do kontaktu s infikovaným človekom. Pretože počas celej tej doby som sa snažila v rámci možností čo najnormálnejšie žiť. Nezažívala som ten strach a stres z Covidu ako mnohí iní, stretávala som sa s každým, kto sa so mnou stretnúť chcel, chodila som každý deň s MHD, aj do obchodu a vonku výlučne bez rúška. Takže si myslím, že buď mám prirodzenú imunitu, alebo získanú tým, že som sa už nakazila a ani neviem o tom. Ale skrátka ak ho bude treba, tak ho mám a keď nebude treba, tak možno tým pomôžem niekomu z rodiny ak to niekto z nich bude potrebovať.

Ešte sa vrátim k pánovi Becíkovi. Po obdržaní lieku som ho kontaktovala mailom, adresu mi dala jedna zákazníčka, ktorá s ním komunikovala dokonca aj telefonicky, pretože jej starosta nebol ochotný pomôcť, tak ho kontaktovala priamo a on jej ten liek poslal. Vyjadrila sa, že je to veľmi milý a slušný človek a jej slová môžem len potvrdiť. Poďakovala som sa mu za jeho pomoc a ochotu a on mi medzi iným odpovedal, že rád pomohol a že mi želá všetko dobré. Samozrejme som sa poďakovala aj svojmu starostovi.

Na záver len dodám, že škoda že takých ľudí tu nemáme viac. Ľudí, ktorí sú ochotní nezištne pomôcť. Na rozdiel od našej vlády, ktorá si pomoc občanom predstavuje len testovaním, zákazmi, príkazmi, obmedzeniami, sankciami a očkovaním neoverenými, experimentálnymi vakcínami a to všetko samozrejme v rámci ochrany nášho zdravia a našich životov.

Ešte toľko na úplný záver. V lekárni, v ktorej som ten liek obdržala som sa spýtala, či majú liek len pre tých, ktorí majú kupón od starostu, alebo pre všetkých. Povedali, že majú dostatok pre všetkých, treba mať len recept od praktického lekára. Viem, že mnohí tento liek zháňajú a nevedia ho zohnať, tak ak má niekto záujem, kľudne nech sa v diskusii spýta a rada napíšem v ktorej lekárni ho majú.

Zatiaľ prajem všetkým veľa zdravia a zas niekedy nabudúce….

Zúri vo vláde schizofrénia ?

17.06.2021

Iste si pamätáte ako Matovič pred časom nabádal slovenské ženy aby mali viac detí. Podľa hesla “ Milujte sa a množte sa „. Sulík zasa tvrdí aby deti rodili úspešné ženy. Tak si myslím že by sa mali dohodnúť, lebo takto neviem čo vlastne chcú. Majú rodiť viac úspešné ženy, neúspešné alebo všetky ? Jasné že vlády by chceli zvýšiť populáciu, veď [...]

Pani prezidentka ďakujeme za „náhubkový zákon „

10.06.2021

Tento mnohými veľmi kritizovaný zákon, ktorý pani prezidentka bez váhania podpísala, ma necháva úplne chladnou. Pretože aj keď mnohé moje články vyznievajú kriticky, určite nikoho neurážam, nedehonestujem, neponižujem, ani sa nikomu nevyhrážam a už vôbec nijakej chránenej osobe nespôsobujem psychickú ujmu a nezhoršujem kvalitu jej života. Keď už kritizujem, tak [...]

Pozdravujem pán Andrásy

03.06.2021

Tak som si prečítala odkaz Olivera Andrásyho čo koluje po internete a ostala som v nemom úžase, že jedna ľudská bytosť môže vôbec niečo také vyhlásiť o inej ľudskej bytosti. Tento pán píše, citujem “ Pán premiér, ja by som sa na vašom mieste v tejto situácii venoval prioritne tomu, aby čo najskôr boli zaočkovaní všetci, ktorí sa zaočkovať chcú. Tí čo sa [...]

Matovič

Všetky nitky manipulovania vyšetrovaní vedú k Matovičovi, tvrdí Erik Tomáš

19.06.2021 13:41

Podľa Gyimesiho by prípadné dôkazy o činnosti organizovanej skupiny manipulujúcej vyšetrovania boli posunuté policajnej inšpekcii.

György Gyimesi

Gyimesi Matovičovi odporúča Sputnik: Ak sme oň bojovali, bola by to bodka

19.06.2021 13:17

Ak chceme byť konzistentní v tom, čo hovoríme a v tom, čo robíme, tak by sme mali vydržať až do konca. Preto poslanec Gyimesi odporúča Matovičovi Sputnik.

Čaputová pracovný výjazd Zemplín

Čaputová: Kríza politická a pandemická bola nesmierne zlá kombinácia

19.06.2021 12:14

V nasledujúcom období sa chce prezidentka intenzívnejšie venovať sociálnym témam.

karafa, Yun

Slováka, ktorý s partnerkou vraždil v Kanade, chytili v Budapešti

19.06.2021 11:10

Olivera Karafu a jeho partnerku Yun "Lucy" Lu Liovú prezýva kanadská tlač novodobí Bonnie a Clyde.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 152578x
Priemerná čítanosť článkov: 2879x

Autor blogu

Kategórie