Založ si blog

Hurá do roboty !

Konečne po 4 mesiacoch nútenej prestávky zajtra idem ako mnoho iných pracovať.

Myslela som si že začnem tak pozvoľna ( predsa len som trocha vyšla z cviku ) lebo mnohí zákazníci sa ešte budú báť keďže ten Covid stále útočí. Lenže tí mali zrejme iný názor, lebo ma celý týždeň bombardovali telefonátmi a môj diár je celé nasledujúce dva týždne beznádejne plný. Predpokladám, že to je podobné u všetkých, ktorí poskytujú nejaké služby.

Tak keď už som celú dobu kritizovala všetky možné opatrenia, je namieste aby som konečne aj niečo pochválila. A chválim ten maličký závan zdravého rozumu, ktorý prejavila táto vláda, či pandemická komisia, prípadne ten Covid – automat. Ale možno to bol len výsledok toho enormného tlaku, ktorý bol na nich vyvíjaný z každej strany. Tak či onak, som rada že sa isté opatrenia uvoľnili a dúfam že ďalšie budú čoskoro nasledovať.

Po novom môže zamestnávateľ rozhodnúť či sa v práci bude musieť nosiť respirátor či rúško, o to lepšie pre mňa. Keďže ja zamestnávam samu seba, tak som si udelila výnimku z nosenia respirátora na pracovisku. Na základe ťažkej fyzickej práce, pretože ňou masáž bezpochyby je. Veď by som aj chcela vidieť toho borca, ktorý by vydržal hodinu masírovať v respirátore. Trebárs tých ktorí s respirátormi rečnia len pár minút na tlačovkách a predsa v ňom ledva chrčia , napr. takého Krčméryho či Mikasa.

Som rada aj tomu, že taktiež konečne zrušili nosenie rúšok v exteriéri. Síce len keď nemáte nikoho okolo seba v okruhu piatich metrov, ale to mi vôbec nevadí, rada tých ľudí obídem hoci aj na desať metrov. Hlavne nech už môžem aspoň vonku beztrestne dýchať čerstvý vzduch. Nie že by som doteraz vonku nosila rúška, ale už ma za to nikto nemôže buzerovať.

Veľmi sa teším a verím že všetci ktorí ste sympatizovali so mnou či s mnohými inými ktorí sme doteraz pracovať nemohli, sa budete tešiť s nami.

Tak prajem veľa pracovných úspechov všetkým ktorí od zajtra začínajú pracovať, ale aj všetkým tým ktorí pracujú neustále. A tým ktorí ešte pracovať nemôžu prajem, aby sa tak čo najskôr stalo.

Vážení priatelia aj (nie) priatelia lúčim sa s vami

28.02.2022

Tento blog bude môj posledný, predpokladám na dlhšiu dobu. Reagujem tak na novoprijatý zákon ktorý porušuje slobodu prejavu. Podľa mňa sa týmto vraciame do totality, ktorá sa v mene tzv. pandémie postupne zavádza už dva roky a tento zákon je len tou povestnou poslednou kvapkou. Márne vláda svoju snahu odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. [...]

Prečo ? Časť 2. Prečo budem voliť Fica ?

22.02.2022

Lebo rada štvem ľudí. No nie všetkých, iba tých, ktorí Fica nenávidia a nenávidia ho tak veľmi, až sa tou nenávisťou priam zadúšajú. Ale keď sa ich spýtate, prečo ho tak nenávidia, tak buď nevedia povedať, alebo odpovedia trápnou frázou ktorú im denne médiá a dnešná vláda sugerujú, že je mafián a kradol. A ja sa pýtam, ktorý politik pred Ficom nekradol a kde sú [...]

Prečo ? Časť 1. Prečo už nechcem byť členom politickej strany ?

19.02.2022

Koncom mája 2021 som vstúpila do hnutia Republika. A teraz z nej vystupujem, resp. moje členstvo v tomto roku skončí ak nezaplatím členský poplatok. Prečo ? No rozhodne nie preto že by som princípy a ideológiu tejto strany neuznávala. Naopak plne s ňou súhlasím. Myslím si že každý kto chcel vidieť a počuť, tak mohol zistiť že táto strana denne od jej vzniku prezentuje [...]

Štrbské pleso, Tatry

V slovenských horách zahynulo najviac turistov za desaťročie

15.08.2022 15:46

Takmer polovica tragických úmrtí na horách v sledovanom období boli pády z výšky.

covid vakcína omikron moderna

Británia ako prvá krajina schválila vakcínu proti variantu omikron

15.08.2022 14:34

Posilňujúca dávka Spikevax od Moderny pozostáva z 25 gramov pôvodnej očkovacej látky proti koronavírusu a 25 gramov novej vakcíny proti variantu omikron.

Patrick Linhart

Poslanca Sme rodina Linharta obvinili pre incident s policajtom

15.08.2022 14:15, aktualizované: 14:53

Patrick Linhart mal ešte koncom roka 2020 obviniť policajta z napadnutia, ten teraz podal trestné oznámenie na neho.

trieda, deti, škola

Ministerstvo preplatí školské kluby detí takmer päťtisíc žiakom zo znevýhodneného prostredia

15.08.2022 13:43

V minulom školskom roku 2021/2022 bolo podporených sumou 289 575 eur 229 škôl.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 282553x
Priemerná čítanosť článkov: 3404x

Autor blogu

Kategórie