Založ si blog

Z rozprávky do rozprávky

Neviem či sa nad tým čo sa u nás na politickej scéne deje mám rozčuľovať, plakať, alebo sa tomu smiať. A či to je komédia, paródia, dráma či tragédia. Keďže rozčuľovanie sa škodí zdraviu, tak som si vybrala možnosť, že to je paródia a tak sa z chuti smejem, lebo smiech mi na rozdiel od tejto vlády neublíži.

Nechápem ako sa vôbec môže niečo také stať, že polovica ministrov podá demisiu a teraz majú v pláne sa vrátiť. Keby mne dal zamestnanec výpoveď a o týždeň by sa chcel vrátiť, tak takého zamestnanca by som už nechcela, lebo by som ho nepovažovala za spoľahlivého. Oni si fakt myslia, že keď si vymenia posty, tak už všetko bude v poriadku a odteraz budú šľapať ako švajčiarske hodinky ? Nebudú žiadne hádky, nezhody, osočovanie, obviňovanie ? Ak si to niekto myslí, tak je poriadne naivný. Ja si naopak myslím, že za pár dní sa znova pustia do seba a budeme tam kde sme boli pred mesiacom. Pretože u ľudí s takouto mentálnou a inteligenčnou výbavou to inak ani nejde. Proste kým títo ľudia budú vo vláde, neverím, že sa niečo zmení k lepšiemu.

Takže čo mi bolo také smiešne ? Nuž podaktoré výroky našej politickej elity.

Tak začnem nádejným budúcim premiérom, pánom Hegerom, ktorý v relácii “ O 5 minút 12 “ odpovedal na otázku “ Ako ďaleko sú koaličné rokovania “ ? takto : Sme už rok vo vláde, práve pred rokom sme vyhrali vo voľbách a bol to práve Igor Matovič kto porazil po 12 rokoch pána Fica a podarilo sa mu zostaviť vládu očisty. A chcem sa poďakovať našim voličom, lebo práve vďaka ich dôvery sa mohla skončiť vláda pána Fica. Za ten rok sme urobili veľký kus práce a najväčšia vec, ktorú sme urobili bola, že sme rozviazali ruky polícii a prokuratúre, čím sme vrátili Slovensko na kurz demokracie a slobodnej krajiny.

Ďalej už sme sa nič podstatné nedozvedeli, lebo celé sa to nieslo v duchu “ lebo Fico “ . Podľa neho na Slovensku je všetko super, to len Fico robí chaos. Nakoniec sa tomu Fico len smial, lebo však čo iné mohol robiť ? A toto je to najlepšie čo na Slovensku máme. No pán Heger a teraz dajte tú o Červenej čiapočke…..

Ďalší, ktorý ma pobavil bol Igor Matovič, ktorý vyhlásil : Predvečer veľkého týždňa ktorý už 2000 rokov slávime ako symbol utrpenia obety, ale najmä odpustenia som sa rozhodol urobiť gesto odpustenia voči ľuďom ktorí možno znenazdajky zažiadali o môj odchod z postu predsedu vlády. Rozhodol som sa na to zabudnúť a ukázať takýmto spôsobom, že v politike nemusí platiť pravidlo že kto do teba kameňom, ty do neho tiež. A možno v tomto prípade chcem ukázať gesto, že kto do teba kameňom, ty do neho chlebom. Ako som povedal predvečer veľkého týždňa nebudeme vracať požičané. A budeme spoločne pracovať ďalej, aby sme splnili to čo sme takto pred rokom sľúbili a aby sme tým pádom ďalej zbytočne ľudí netrápili našimi vnútornými problémami. Ak sa budete pýtať prečo to Matovič spravil, prečo si zrazu nepýta oko za oko, tak preto, lebo v politike mi vždy išlo na prvom mieste o Slovensko, v druhom rade o záujem nášho hnutia a až v treťom rade o záujem môj vlastný. A na záver, nebojte sa, dobre bude….

Áno pán Matovič, presne takého vás poznáme, odpúšťajúceho svätca. Veľmi štátnický čin . A teraz dajte tú o Snehulienke a 7 trpaslíkoch.

Ešte pán Sulík, ktorý asi pred 2 týždňami hlásal nasledovné : Treba sa pozrieť pravde do očí. Igor Matovič vyhral voľby, má najsilnejšiu stranu, ale evidentne nie je manažersky, osobnostne a ani komunikačne schopný viesť vládu v tejto zložitej situácii. To je proste fakt, ktorý vidí každý. Je tu však aj druhá rovina. Rovina vzťahov. Prehliadal som Igorove útoky voči mojej osobe a mojim kolegom, žiaľ to si on vyložil ako našu slabosť a útoky stupňoval. Skúšal som hľadať formy fungovania a robiť hrubé čiary. Trikrát sme sa dohodli ale on dohody vždy porušil. Lebo žiaľ, mrzí ma, no dohody s Igorom Matovičom neplatia. On proste svoju povahu nezmení. Takto sa nedá ďalej fungovať a pre zachovanie vlády v pôdoryse súčasnej koalície je možný len odchod Igora Matoviča.

No a teraz je všetko inak. Teraz Richard Sulík tvrdí toto : Vypočuli sme si tlačový brífing Igora Matoviča. Chceme na to reagovať. Ako prvé chceme oceniť tento jeho ústretový krok, to jeho priam štátnícke gesto a hovorím, že s týmto budeme súhlasiť. Je čas zložiť zbrane a opäť sa venovať robote. Návrh Igora Matoviča akceptujeme a tiež do určitej miery ustupujeme z našich požiadaviek. Otázka pre Sulíka : Ako môže byť mimoriadne pomstychtivý človek ktorý nemá kapacitu na to aby riadil krajinu ministrom financií a vy s tým súhlasíte ? Jeho odpoveď : No pozrite, pred chvíľkou som ocenil toto gesto, ktoré Igor Matovič spravil, myslím si že všetci sa nejako vyvíjame a všetci sme schopní aj spracovávať signály zo svojho okolia a nejako sa tomu prispôsobiť . Ako som povedal, chceme dať šancu tejto novej konštelácii a nebudeme sa dívať zbytočne dozadu, budeme sa dívať iba dopredu, preto aj takéto otázky považujem za bezpredmetné.

Ó, aká zmena za tak krátku dobu. Aký happyend, ako z filmu Rosamunde Pilcher. Aký rozdiel proti tomu čo tvrdil predtým, že vraj Igor proste svoju povahu nezmení. Raz darmo, korytá nepustia. Len sa pýtam, na čo bolo dobré toto mesiac trvajúce divadlo ? Na pobavenie nás všetkých? Alebo mali iné dôvody, napr. že v zákulisí potichučky kuli nejaké pikle…..

No a na záver ma ešte pobavila pani Remišová. Otázka : Považujete Igora Matoviča za kompetentného na ministra financií ? Odpoveď : Áno, Igor Matovič vychádza z podnikateľského prostredia, takže vie ako riadiť firmu, ako premiér mal veľmi dobrý prehľad aj o financiách, ja si myslím že financiám rozumie, čo sa týka ďalšej spolupráce v rámci vlády a vládnej koalície je to nová príležitosť obnoviť dôveru, obnoviť dobrú spoluprácu. Ďalej pani Remišová tvrdí, že strana Za ľudí oceňuje štátnícke gesto Igora Matoviča a veria že toto je začiatok nového fungovania vládnej koalície. A veria aj, že sa vládna koalícia začne s novou energiou a dynamikou venovať problémom ľudí. Čakajú ich nové výzvy, ak vraj ešte chvíľku vydržíme, situácia sa zlepšuje, klesajú nám počty nakazených, v počte očkovania sme 8. najlepší v Európe a budeme môcť pomaly uvoľňovať ekonomiku, otvárať školy, otvárať obchody a vracať sa k normálnemu životu.

Super, tak odteraz bude na Slovensku už len dobre. Ale aká otočka o 180 stupňov, aké duchaplné, už ani ten Sputnik pani Remišovej nevadí. Takže ak niekto vychádza z podnikateľského prostredia, tak je to celkom určite tá pravá kvalifikácia na ministra financií. A teraz dajte pani Remišová tú o tej Pyšnej princeznej….

Vážení priatelia aj (nie) priatelia lúčim sa s vami

28.02.2022

Tento blog bude môj posledný, predpokladám na dlhšiu dobu. Reagujem tak na novoprijatý zákon ktorý porušuje slobodu prejavu. Podľa mňa sa týmto vraciame do totality, ktorá sa v mene tzv. pandémie postupne zavádza už dva roky a tento zákon je len tou povestnou poslednou kvapkou. Márne vláda svoju snahu odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. [...]

Prečo ? Časť 2. Prečo budem voliť Fica ?

22.02.2022

Lebo rada štvem ľudí. No nie všetkých, iba tých, ktorí Fica nenávidia a nenávidia ho tak veľmi, až sa tou nenávisťou priam zadúšajú. Ale keď sa ich spýtate, prečo ho tak nenávidia, tak buď nevedia povedať, alebo odpovedia trápnou frázou ktorú im denne médiá a dnešná vláda sugerujú, že je mafián a kradol. A ja sa pýtam, ktorý politik pred Ficom nekradol a kde sú [...]

Prečo ? Časť 1. Prečo už nechcem byť členom politickej strany ?

19.02.2022

Koncom mája 2021 som vstúpila do hnutia Republika. A teraz z nej vystupujem, resp. moje členstvo v tomto roku skončí ak nezaplatím členský poplatok. Prečo ? No rozhodne nie preto že by som princípy a ideológiu tejto strany neuznávala. Naopak plne s ňou súhlasím. Myslím si že každý kto chcel vidieť a počuť, tak mohol zistiť že táto strana denne od jej vzniku prezentuje [...]

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón má už jasno. Letisko na Kryme zbombardovali Ukrajinci

13.08.2022 05:55

USA tvrdia, že za výbuchmi na ruskej leteckej základni Saky je streľba ukrajinskej armády. Tá poďla nich vyvíja silný tlak na Rusov pri Chersone aj Charkove.

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 282283x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu

Kategórie