Založ si blog

Vodcovia, Stádo a Pozorovatelia

Takto rozdelil ľudstvo známy nemecký básnik, dramatik, humanista, vedec, politik a mysliteľ Johann Wolfgang Goethe. Dodnes si pamatám ako nám o tom rozprával náš profesor nemčiny. Neviem či to malo aj nejaký názov, viem iba že tento profesor celý život študoval tohto autora a že nám hovoril že toto dielo nebolo publikované, bola to len istá rozprava či štúdia o ľuďoch.

Autor tvrdi že Vodcovia sú ľudia ktorí nejakým spôsobom riadia tento svet. Nezáleží na tom či sú to politickí či náboženskí vodcovia, bohatí oligarchovia a či mediálni magnáti. Samozrejme v tej dobe to boli maximálne nejaké noviny, dnes už je tých možností neúrekom. Skrátka sú to všetci tí ktorí majú akúkoľvek moc nad osudmi ľudí, ktorí im diktujú čo majú robiť a čo si majú myslieť. Títo ľudia tvoria 10 percent populácie.

Až 80 percent populácie podľa neho tvorí Stádo. Sú to všetci tí, ktorými tí Vodcovia akýmkoľvek spôsobom manipulujú. Títo ľudia nepoužívajú vlastný rozum, nepočúvajú svoje inštinkty a nevedia čítať medzi riadkami. Oni veria výlučne tomu čo počujú, čo čítajú, / samozrejme v tých správnych médiách / resp. čo tvrdí väčšina. Ani na okamih sa nezamyslia nad tým či to môže byť pravda alebo nie, pre nich je to proste fakt, ako Písmo sväté. Vodcovia odjakživa uprednostňovali túto skupinu ľudí, lebo týmto poslušným ľuďom bez vlastného názoru sa najľahšie vládlo. Oni predsa nepotrebujú nejakých buričov či rebelov, nedajbože samostatne mysliacich ľudí.

Nakoniec je tu istá 10 percentná populácia, ktorú nazval Pozorovateľmi. Podľa neho títo ľudia sú najnešťastnejší, lebo vedia čo sa deje na jednej aj na druhej strane / teda že tí Vodcovia manipulujú tým Stádom / ale nemôžu s tým nič robiť. Pretože nemajú moc. A pretože nech povedia alebo urobia čokoľvek, to Stádo im neverí. O to sa postarajú Vodcovia. A lebo sú v menšine. A pretože sú ostrakizovaní a diskreditovaní. Nazývajú ich bláznami / dnes aj bludármi, konšpirátormi, aťď / A to len preto, že myslia, pýtajú sa a pátrajú po pravde. Pretože si nikým nenechajú vymyť mozog ale utvoria si vlastný názor. A to sa nesmie. Ale títo Pozorovatelia si to dovolili. Aj za cenu vlastného života. Pretože v minulosti boli dokonca takíto ľudia väznení, mučení či upaľovaní a dnes mnohých z nich uctievame za ich prínos ľudstvu. Práve preto, že nechceli prijať vtedy aktuálnu všeobecnú pravdu.

Bohužiaľ toto delenie 80 : 10 v prospech Stáda platí dodnes, možno s nejakým malým percentuálnym rozdieľom. Bolo by krásne / pre ľudstvo no nie pre Vodcov / keby to platilo opačne, teda 80 % v prospech Pozorovateľov. Hneď by sa nám lepšie žilo, lebo tí Vodcovia by si nemohli k nám dovoliť to čo si dovoľujú. To je však utopia lebo sa to nikdy nestane. A preto Vodcovia môžu naďalej pokojne spávať. Tých “ pár “ Pozorovateľov im totiž nijako neublíži. Dokonca preto nemusia nič urobiť. O to sa postará to Stádo. Vidíme to dnes a denne.

Každopádne hneď ako som sa dozvedela o tomto delení ľudstva, bolo mi okamžite jasné prečo mám ustavične problém s inými ľuďmi. Totiž často keď sa niečo vo svete udialo a ľudia viedli o tom debatu, stalo sa to, že kým 9 ľudí z 10 malo na veci istý názor, ja som vždy mala názor odlišný, lebo sa mi čisto inštinktívne nejako nezdalo že by to mohla byť pravda. Okamžite sa tých 9 ľudí do mňa “ pustilo “ a snažili sa ma, resp. môj názor zmeniť na svoj obraz. Kým ja som sa snažila pokojne argumentovať a vysvetliť prečo tvrdím to čo tvrdím, oni sa len prekrikovali a ich jediným argumentom bolo “ že to povedali v správach a že veď všetci to hovoria „. No často sa stalo to, že o pár týždňov, mesiacov či rokov sa niečo v médiách “ prevalilo “ a povedali presne to čo ja som tvrdila už predtým. A to nie preto že som Sibyla alebo žeby som bola múdrejšia ako iní, proste len preto že som používala mozog čo iní nerobili. Slovo “ konšpirátor “ teda pre mňa nie je ničím novým.

Pred rokmi som bola v New Yorku na pozvanie vtedajšieho priateľa. Chcel mi ukázať všetky tie gýčové turistické atrakcie, tak ma od rána do večera vláčil po meste. Keď mi ukazoval mrakodrapy na Manhattane, sám bol z toho vo vytržení a hneval sa, ze nehíkam nad tým ako somár. Keď sme chceli ísť na Empire State Building, na Sochu Slobody alebo do akejkoľvek verejnej budovy, hnevalo ma že všade sa tvoria obrovské rady kvôli tomu že sme museli prejsť cez detektor kovu. On mi zasa nadával a nechápal prečo frflem, „veď nám povedali že je to pre naše dobro, že nás tým iba chránia.“ A keď na letisku istá obstarožná obézna afroameričanka štekala po mne rozkazy ako keby som bola pes / veď podľa Američanov je zrejme každý potenciálny terorista / tak mi znechutila lietanie natoľko že odvtedy nelietam. Tým chcem povedať že keď sa ľuďom správne zahraje na city / život, zdravie / tak poslúchajú, nefrflú, nespochybňujú a môže sa od nich žiadať čokoľvek, nech je to hoci aj nezmysel.

Veď aj vojny sa viedli pre peniaze, moc a územia. Ale obyčajným vojakom nahovorili že bojujú “ za Vlasť, za Slobodu, za Boha, za Pravdu “ skrátka si vždy našli nejaké patričné heslá kvôli čomu vojakov posielali na smrť, lebo inak by bojovať nešli, kým vojvodcovia v bezpečí fajčili cigára a popíjali koňaky.

V istom rádiu istá psychologička rozprávala príbeh. V päťdesiatych rokoch robili experiment zameraný práve na stádovitosť ľudí. Asi 10 ľudí zavreli na určitý čas do jednej miestnosti. Pritom 9 z nich bolo oboznámených s experimentom. A ten posledný nebol. Nakreslili im dve úsečky, pričom jedna bola kratšia a druhá dlhšia. Tí deviati tvrdili tomu jednému že tá kratšia je tá dlhá. A ten jeden nechápal prečo to tvrdia keď to nie je pravda. Snažil sa ich presvedčiť že sa mýlia, dokonca si myslel že len žartujú. No oni stále tvrdili to svoje. Skrátka ten jeden sa snažil brániť a odolávať, až to nakoniec vzdal, lebo pochopil že to myslia vážne a zrejme sa musí mýliť on. To je ukážka ako to funguje keď vás dostane do pazúrov to Stádo.

Samozrejme toto všetko nespomínam len tak, ale preto že dodnes je toto delenie ľudí aktuálne. Ako si inak vysvetliť toto šialenstvo čo sa tu deje ?

V prvom rade by som sa aj ja rada vyjadrila k tomu čo 28.12. naša vláda predviedla. Podľa mňa sa stala hrozná vec, vďaka tomu čo si vláda odsúhlasila. No zdá sa, že tej väčšine stále nedochádza čo to znamená, no raz im to možno dôjde. Podľa mňa to znamená len jediné. Bola znásilnená Ustava, boli znásilnené ľudské práva a odteraz žijeme v totalite. Lebo odteraz vláda môže donekonečna predlžovať núdzový stav, čo aj bude a v tom núdzovom stave si môže robiť čo len chce, čo aj bude.

Tie ich úbohé argumenty prečo sa zišli aj keď viacerí členovia boli covid pozitívni by boli na smiech keby to nebolo také smutné. Oni si dovolili porovnať sa so zdravotníckym personálom, že vraj sú tak isto dôležití pre chod štátu ako zdravotníci. No neviem pre koho sú dôležití ? Akurát tak sami pre seba. Jediní ktorí tu potrebujú ten núdzový stav sú oni. A jediným dôvodom prečo ho potrebujú sú všetky tie opatrenia a zákazy / najmä zákaz zhromažďovania sa, čoho sa boja ako čert kríža “ ktoré platia v núdzovom stave. Keďže ten momentálny platí do 29.12. tak jasné že sa museli okamžite zísť aby mohli zároveň vyhlásiť nový. A to som tiež vedela že sa to určite stane, bez toho aby som mala nejaké zvláštne schopnosti. No škoda že tam natiahli tú maliarskú foliu. To si radšej mali obliecť tie skafandre ktoré mali podaktorí na celoplošnom testovaní, aspoň by sme sa mohli zasmiať. Lebo mne to tam pripomínalo skôr nejaký zlý vtip než realitu.

A že vraj tam nie sú z papalášizmu ale preto že umrelo 106 ľudí. Ja nechcem byť cynická, ale ľudia umierali a aj budú. Nič na tom nezmení či tu bude núdzový stav alebo nebude. A ľudia umierať budú / a nielen na covid, ale to dnes nikoho nezaujíma / dovtedy kým vláda neurobí niečo reálne čím to zastaví. Lebo oni reálne nerobia nič. Všetkými tými opatreniami len ničia ekonomiku, obmedzujú ľudské práva ale POCET INFIKOVANYCH NIJAKO NEKLESA. To nevidia, že to nie je tá správna cesta ? Veď keď niečo skúsim a nefunguje to, tak skúsim niečo iné. Neznie to logicky ? Ak mi to poradili odborníci, tak mi poradili zle a skúsim si vypočuť iných odbornikov ktorí možno majú lepšie riešenia ? Ach, zabudla som, to nejde, lebo oni predsa nebudú počúvať konšpirátorov, bláznov a cirkusových šašov. Aj keď o vírusoch vedia viac ako celä vláda dokopy. To ako vážne nikto nevidí že hoci tu všetci všade nosia rúška, dodržiavajú odstupy, dezinfikujú si ruky, skoro celá ekonomika je zatvorená, večné zákazy vychádzania, no situácia sa stále zhoršuje ? Pre mňa je to jasné ako facka. TIE OPATRENIA PROSTE NEFUNGUJU a treba to riešiť inak. Ja by som uviedla príklad. Ak vás bolí zub a vyskúšali ste tabletky, obklady, hoci aj woo-doo a nič nefungovalo, tak potom treba ísť k zubárovi.

Až nato že vláda nikdy nič iné neskúsila, len dokola R-O.R. lockdowny a núdzové stavy. A miesto toho aby si to priznali že to nefunguje, tak hádžu vinu na nás, že my zato môžeme lebo nedodržiavame opatrenia. A čuduj sa svete, ľudia ani voči tomu sa neohradia, oni s tým dokonca súhlasia aj keď sa pomaly v tej dezinfekcii aj kúpu, rúška nosia aj štyri naraz, dokonca aj v lese, v aute, možno aj doma, na chodníku prejdú radšej na druhú stranu keď niekto ide oproti, neobjímajú sa, nebozkávajú sa, nestretávajú sa, nepodávajú si ruky, len si trápne ťukajú hánkami či lakťami, atď. Ale stále to nestačí, vírus sa šíri veselo ďalej. To je stockholmský syndrom ako vyšitý.

A navyše aké morálne právo má niekto žiadať od iných dodržiavanie opatrení ak ich sám nedodržiava ? A o morálnom kredite tejto vlády už radšej pomlčím. O tom sa už hovorilo a písalo dosť.

No je aj pár reálne uvažujúcich ľudí ktorí sa takto nesprávajú a preto sú / neprávom / označovaní za nezodpovedných. Zato že dodržiavam tie rozumné opatrenia ale nedodržiavam tie vyslovene hlúpe, ešte nemusím byť nezodpovedná. Skúsim uviesť príklad. Svoj vlastný. Ja som pätdesiatnička ale moju kondičku mi môžu závidieť aj dvadsiatničky. Pretože svoje zdravie, kondičku a tým pádom imunitu som si budovala desaťročia a stále budujem. Celý život fyzicky pracujem, denne prejdem pešo 12 km, po práci pracujem v domácnosti, obdeň cvičím jogu, kým sa dalo, pravidelne som chodila do sauny, plávať, aj na masáže. Cez víkendy od jari do jesene pracujem v záhrade. Ovocie a zeleninu teda jem výlučne bio z vlastnej záhrady / v zime zavárané, mrazené a sušené, žiadne dovozové banány a pomaranče / a pokiaľ môžem aj mäso si zadovážim z domáceho chovu. Preto už moje telo nepotrebuje žiadne ďalšie umelé vitamíny. Až na D vitamín v zime keď nesvieti slnko, ktorý som užívala dávno predtým ako sa stal kvôli covidu populárnym. Navyše roky nechodím k lekárom, ak sa niečo menej vážne vyskytne, riešim to alternatívnou medicínou ako akupunktúra či akupresúra a prírodnými liekmi, teda rôzne čaje, masti, tinktúry, aj tabletky ale všetko na bylinkovej báze. Bežnú tabletku si nedám ani na bolesť a taktiež neužívam antibiotiká, dokonca ani pri chorobách ako sú zápaly priedušiek či močových ciest. A keby som nedajbože dostala rakovinu, tak aj tú by som liečila alternatívne.

A preto som sa od začiatku nebála, nebojím ani sa nebudem báť covidu lebo SOM SA SAMA POSTARALA O SVOJU IMUNITU A O SVOJE ZDRAVIE a preto nepotrebujem aby mi niekto diktoval ako sa mám chrániť a nedám sa zastrašiť nech sa o to snažia akokoľvek. A keby som aj naozaj mala isté príznaky, ani na testy by som nešla, ani by som nechcela vedieť či mám covid alebo obyčajnú chrípku. Ale zodpovedne by som ostala doma, presne tak ako som to vždy robila aj pri chrípke a pekne by som to vyležala a vyliečila sa. Ale už tu ten covid vyčiňa 10 mesiacov a ja stále nosím rúško len tam kde to naozaj treba, tú chémiu v podobe dezinfekcie zásadne nepoužívam, stačí si poriadne umyť ruky / čo som samozrejme robila aj pred covidom /. Chodím denne s MHD, chodím všade kde sa dá, stretávam sa s každým s kým sa dá, objímam sa a podávam si ruky s každým kto s tým súhlasí a nikto ma nenakazil, ani ja som nenakazila nikoho, lebo dodnes nikoho nepoznám vo svojom okolí kto je alebo bol infikovaný.

Podľa mňa tým ako sa správam k svojmu telu a k svojej duši som zodpovednejšia ako tí ktorí síce nosia rúška aj tam kde netreba ale inak pre svoje zdravie nerobia nič. Ale sú ohromení strachom. U tých ktorí sú úplne zdraví je to absolútne irelevantný strach vyvolaný vládou a médiami. A tí ktorí nie sú zdraví z toho dôvodu lebo si svoje zdravie dlhodobo humplovali či už nezdravým spôsobom života / strava, nedostatok pohybu / alebo nejakou závislosťou / alkohol, cigarety / sa oprávnene obávajú aj keď istým spôsobom si za svoj zlý zdravotný stav môžu sami. Ale to neznamená že to nemôžu zvrátiť, lebo nikdy nie je neskoro začať sa starať o svoje zdravie. A samozrejme sú tu tí ktorí za svoj zdravotný stav nemôžu, cukrovkári, kardiaci, onkologickí pacienti, atď. Tí sú naozaj ohrození a musia sa chrániť. Ale hlavne to musia urobiť sami, nečakať že to za nich niekto urobí. Napr. tým že čo najmenej budú chodiť von a keď už musia tak na miesta kde nie je veľa ľudí, ďalej tým že budú užívať nejaké vitamíny alebo inak dbať o prevenciu.

Ešte k tej vláde. Tým čo teraz predviedli stratili v mojich očiach akýkoľvek rešpekt či úctu ak vôbec niekedy nejakú mali. Rešpekt musí byť totiž prirodzený a treba si ho získať. A určite sa nezískava cez zákazy, urážky, sankcie či vyhrážky a presne to táto vláda robí. Rešpekt sa získava múdrymi, rozumnými slovami a skutkami. A dobrým príkladom. A to táto vláda nerobí. A nepomáhajú nikomu. Chorým nepomáhajú, pomáha im zdravotnícky personál čo by robil tak či tak, či by tu vláda bola alebo nie. Zdravým tiež nepomáhajú, len ich zastrašujú a obmedzujú a tým ich stresujú a znižujú imunitu. A ľuďom ktorých koronakríza zasiahla ekonomicky tým už nepomáhajú vôbec. Je im úplne jedno či umrú od hladu, hlavne že neumrú na covid.

Ako že to znel predvolebný slogan pána Sulíka ? Aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť ? Tak podľa môjho názoru na Slovensku sa neoplatí ani jedno z toho. Ale žijeme tu, lebo tu je náš domov. Na rozdiel od politikov ktorí túto krajinu len odjakživa pľundrovali a vyciciavali. A vo svete nám robili len hanbu, až sa pomaly musíme hanbiť zato že sme Slováci.

A čo sa týka vakcinácie Krčméryho, prezidentky, atď nechce sa mi veriť že existuje niekto kto verí tomu že sa dali očkovať skutočnou vakcínou. Podľa mňa každý človek ktorému ostalo trocha zdravému rozumu sa musí ako ja viac báť vakcíny ako covidu. Veď fakty ani štatistika nepustia. A tým faktom je že z covidu sa drvivá väčšina ľudí vylieči dokonca bez lekárov a liekov. A ďalším faktom je že tá vakcína nie je dostatočne otestovaná a teda NIKTO, opakujem NIKTO ani lekári či vedci a už vôbec nie politici ktorí nerozumejú ani vlastnej práci nemôže tvrdiť že tá vakcína je bezpečná. Akým právom nám to tvrdia a snažia sa nám to nanútiť keď nemajú ani poňatia čo nám to môže z dlhodobého hľadiska spôsobiť ? A čo zloženie vakcíny ? To je ďalší fakt. Nikomu nevadí že jedna zložka vakcíny je z potratených detí ? Ani cirkvi ? Ktorá odjakživa brojí proti interrupciám ? To vážne sa nijako inak nedá poraziť ten covid len touto neoverenou vakcínou ? Hypotetická otázka. Odpoviem si sama. V niektorých štátoch sa to podarilo. Možno tými správnymi liekmi ?

Nevadí, veď ako sa hovorí “ účel svätí prostriedky “ A tým účelom sú peniaze, lebo za všetkým sú peniaze. Lebo istí ľudia sú tak nenažraní že im nevadí že možno nejakí ľudia aj zahynú alebo budú mať doživotné následky, hlavne že oni na tom kolosálne zarobia. A odškodnenie ? Zabudnite ! Veď keď sa vám niečo stane, dokazujte že to máte z očkovania. Ale každý nech koná podľa vlastného svedomia a vedomia. Ja sa každopádne očkovať nedám. Ja, človek ktorý si nevezme ani tabletku od bolesti si žiadne neznáme svinstvo do seba pichnúť nedá. A nech sa nikto nesnaží tvrdiť že nás očkovali aj v detstve proti iným chorobám. Pretože to je obrovský rozdiel. V prvom rade preto že to boli desiatky rokov overené vakcíny a všetci aj desaťročia s tým v pohode bez následkov žijeme. A po druhé preto že tie vakcíny boli voči naozaj vážnym chorobám a nie ako covid z čoho sa ľudia bez problémov vyliečia aj sami.

No a veď načo by som sa aj dala očkovať, keď to bude dobrovoľné ? Aspoň nám to budú do poslednej chvíle tvrdiť. Oficiálne aj bude. Práve preto, prečo bolo aj testovanie dobrovoľné. Aby sme nemohli žiadať odškodné ak by sa nám niečo stalo. Veď sme tam šli dobrovoľne…..Ale dám nato krk že zrazu budú nejaké obmedzenia pre tých ktorí odmietnu očkovanie. Ak nebudú, tak nielenže sa verejne ospravedlním tejto vláde ale im aj vybozkávam / samozrejme s rúškom / tie ich papalášske za…… ručičky.

A teraz ovečky kľudne oponujte, argumentujte, hejtujte že to čo tvrdí pán Goethe nie je pravda. Ale nezabúdajte “ Trafená hus vždy zagága „

Tak a je dokonané…..

07.04.2024

A vraj nemôžu mať všetko. A už majú všetko. Alebo ešte nie ? Vraj Fico chce ovládnuť aj súdnu moc. Vraj tentokrát už celkom určite ráno nevyjde slnko. Vraj je po demokracii. Vraj tu bude ozajstná totalita ako za socíku. Asi nás znova “ zadrátujú “ všetko nám znárodnia, ovládnu médiá a aby toho nebolo málo, možno nakoniec aj tí Rusi prídu ako v [...]

Prečo som volila p. Harabina ?

25.03.2024

( venované blogerke Luna 5 ) V prvom rade jej ďakujem, že nás voličov Harabína nenazvala priamo hlupákmi, len ľuďmi, ktorí nerozmýšľajú racionálne. Nemyslím si že sme nerozmýšľali racionálne, ale budiž. Za druhých nemôžem hovoriť, ale za seba môžem povedať, že som nevolila podľa toho, koho mi podsúvali médiá a prieskumy, ale podľa toho koho som chcela mať za [...]

Fico je späť !

12.10.2023

Keďže sa už všetci ktorí chceli, k tejto téme vyjadrili, tak v krátkosti sa vyjadrím aj ja. Nedokážem totiž nevyjadriť tú radosť ktorú momentálne cítim. Radosť z toho ako voľby dopadli. A nielen voľby, ale aj povolebné zostavovanie vlády. Počas volebnej noci som ani oka zažmúriť nemohla, nie dovtedy kým som sa nedozvedela výsledok, kým som sa na vlastné oči a uši [...]

Zuzana Dolinková

SaS kritizuje Dolinkovú za nečinnosť aj ustupovanie SNS. Niektoré zámery premiéra Fica však liberáli vítajú

15.04.2024 15:06

Poslanci zároveň poukázali na to, že šéfke rezortu odovzdali návrhy s viac ako sto opatreniami, ktoré možno okamžite realizovať.

dupkala

Odsúdeného Rudolfa Dupkalu nahradil v krajskom zastupiteľstve Peter Cvengroš

15.04.2024 14:24

Dupkala dostal za prijímanie úplatku päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

sanitka,

Ďalší útok v Sydney: Biskupa a veriacich pobodali počas kázne

15.04.2024 14:19

Polícia dodala, že zatkla muža, ktorý spolupracuje pri počiatočnom vyšetrovaní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 99
Celková čítanosť: 393530x
Priemerná čítanosť článkov: 3975x

Autor blogu

Kategórie