Založ si blog

Prajem „šťastné a veselé „

Dnes som si povedala že je čas ozdobiť vianočný stromček. Lenže čo čert nechcel, zistila som že minulý rok zakúpené vianočné svetielka nesvietia. Manžel hovoril že to nevadí, veď nie sú drahé, kúpime nové. Lenže zabudol že nekúpime. Lebo je to nepotravinový tovar a ten je momentálne nepredajný.

Ja chápem obchodníkov s nepotravinovým tovarom keď namietali voči zatváraniu, kým hypermarkety mohli predávať aj iný tovar ako potraviny. Ale iste tým nechceli docieľiť to aby ten tovar zakázali predávať aj v hypermarketoch, ale aby bola spravodlivosť a aby aj oni mohli svoj tovar predávať.

Lenže naša vláda to vyriešila po svojom a dopadlo to tak ako to dopadlo. Doplatil na to zákazník a obchodníkom vznikli ďalšie starosti so zakrývaním, prípadne natiahnutím pásky okolo nepredajného tovaru . A nielen to, ale rôzne nezhody so zákazníkmi ktorí nechcú pochopiť že im ten tovar nemôžu predať.

Chápem aj to, že možno nie je nutné kúpiť 3 dni pred Vianocami vysávač, oblečenie či metlu ale ten vianočný sortiment ako sú ozdoby či sviečky naozaj mohli mať výnimku, veď predsa idú Vianoce a mnohí by si to ešte kúpili, no ten tovar už po Vianociach nikto nebude potrebovať. Tu je vidieť ako táto vláda zasa raz rozhodovala bez použitia mozgu.

Takže tieto Vianoce nebudú u nás len bez darčekov, mimochodom prvýkrát v živote a to z dôvodu zákazu pracovať / ako absurdne mi to znie / ale aj bez svetielok na stromčeku. Ja viem, je to len maličkosť ale tie svetielka sa mi najviac páčia na tom stromčeku a človek sa pri toľkých obmedzeniach za posledné mesiace naučil tešiť aj z maličkostí.

Nevadí. Hlavne že naša rodinná bublina bude spolu a budeme mať aj čo jesť. Veď čo je najkrajšie na Vianociach ? Jedlo ! / Pre neznalých je to reklama /

Chcela som vám ešte popriať šťastné a veselé ale v dnešnej situácii mi to nepripadá veľmi primerané. Myslím že v mnohých rodinách Vianoce nebudú šťastné a už vôbec nie veselé.

Ale aj tak vám niečo prajem. Prajem redakcii Pravda zato že nám umožňuje písať a tým dostať zo seba pocity, názory a frustráciu, prajem všetkým čitateľom aj blogerom v rámci možností Príjemné prežitie Vianočných Sviatkov v kruhu rodiny a krajší a lepší Nový rok ako bol ten posledný. A ešte veľa optimizmu a nádeje. Veď nádej umiera posledná…..

Tak a je dokonané…..

07.04.2024

A vraj nemôžu mať všetko. A už majú všetko. Alebo ešte nie ? Vraj Fico chce ovládnuť aj súdnu moc. Vraj tentokrát už celkom určite ráno nevyjde slnko. Vraj je po demokracii. Vraj tu bude ozajstná totalita ako za socíku. Asi nás znova “ zadrátujú “ všetko nám znárodnia, ovládnu médiá a aby toho nebolo málo, možno nakoniec aj tí Rusi prídu ako v [...]

Prečo som volila p. Harabina ?

25.03.2024

( venované blogerke Luna 5 ) V prvom rade jej ďakujem, že nás voličov Harabína nenazvala priamo hlupákmi, len ľuďmi, ktorí nerozmýšľajú racionálne. Nemyslím si že sme nerozmýšľali racionálne, ale budiž. Za druhých nemôžem hovoriť, ale za seba môžem povedať, že som nevolila podľa toho, koho mi podsúvali médiá a prieskumy, ale podľa toho koho som chcela mať za [...]

Fico je späť !

12.10.2023

Keďže sa už všetci ktorí chceli, k tejto téme vyjadrili, tak v krátkosti sa vyjadrím aj ja. Nedokážem totiž nevyjadriť tú radosť ktorú momentálne cítim. Radosť z toho ako voľby dopadli. A nielen voľby, ale aj povolebné zostavovanie vlády. Počas volebnej noci som ani oka zažmúriť nemohla, nie dovtedy kým som sa nedozvedela výsledok, kým som sa na vlastné oči a uši [...]

Richard Raši

Tomáš: Hlas nominuje za predsedu parlamentu Richarda Rašiho

15.04.2024 13:07

Strana trvá na stanovisku, že pozícia naďalej patrí Hlasu aj po zvolení lídra strany a bývalého predsedu Národnej rady Petra Pellegriniho za prezidenta.

Chladnička

Hrôzostrašný prípad týrania. Rodičia mali biť svoje deti reťazami, držali ich o hlade

15.04.2024 12:43

K bitkám malo dochádzať minimálne od roku 2020. Obvineným hrozí až 15 rokov za mrežami.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Za týždeň v Česku pribudlo 1494 prípadov čierneho kašľa, najviac od začiatku roka

15.04.2024 12:31

Tohtoročná epidémia čierneho kašľa je v ČR najsilnejšia za viac ako 60 rokov.

Zuzana Dolinková / Robert Fico /

Nová vojenská nemocnica v Prešove, aj národná v Bratislave. Fico bol na kontrolnom dni u Dolinkovej, ohlásili ambiciózne plány

15.04.2024 12:11

Premiér na otázky odpovedať odmietol a viac sa má verejnosť dozvedieť o vojenskej nemocnici v stredu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 99
Celková čítanosť: 393497x
Priemerná čítanosť článkov: 3975x

Autor blogu

Kategórie