Založ si blog

Zabudnite že budem doma nosiť svetre !

Dlhšiu dobu som blog nenapísala, no v poslednej dobe cítim že už nedokážem mlčať a som naštvaná za to v akom svete žijeme. Toľko tuposti čo tu za posledné 2 roky vyprodukovala táto vládna “ elita “ tu nebolo dokopy za 30 rokov. A tým nemyslím len tú slovenskú, ale zdá sa že všetci v tej EU zošaleli, alebo naopak, veľmi dobre vedia čo robia a prečo.

Tak najprv všetko urobia preto aby svojimi sankciami proti Rusku a odpojením sa od ruských energetických zdrojov zvýšili cenu energií pre občanov EU a zároveň znížili dostupnosť týchto zdrojov a potom nám tu začnú kázať ako sa nemáme kúpať, len sprchovať 2 minúty, alebo ešte lepšie len sa poumývať vlhkou handričkou, že nemáme kúriť, že keď nám bude zima, tak si máme obliecť dva svetre. Nehovoriac o tom ako mnohí vrieskali že sa treba odpojiť od ruských energií a keď Rusko splnilo ich želanie a začalo ich dodávať menej, tak zasa vrieskajú že proti nám vedie energetickú vojnu. Tak ako to je, chcete ten plyn a ropu, alebo nie? Veď sa už konečne rozhodnite čo chcete.

Tak mám odkaz pre všetkých týchto propagátorov blbostí, ich prisluhovačov a pritakávačov. Vy, ktorí ste tie sankcie zaviedli a podporovali, vy ktorí ste nechceli tie zlé ruské energie, lebo ste chceli potrestať toho zlého Putina, no potrestali ste iba vlastných občanov, tak teraz vy sa umývajte handričkou, pálte doma sviečky, premávajte sa na kolobežkách, mrznite doma a noste dva svetre. A nevnucujte to nám, ktorých ste sa nepýtali či to chceme, hoci sme s tým nesúhlasili. To naozaj tí ktorí vládnu, môžu si robiť čo chcú a my ostatní sa máme prispôsobiť? A vôbec, aké odporné slovo že “ vládnuť „. Čo sú to monarchovia ? Nie, oni nemajú vládnuť, oni majú riadiť štát a to tak, aby ich občania žili v prosperite a nie aby ich poškodzovali a uvrhli do chudoby.

Neviem ako iní, ale ja si budem kúriť, svietiť a míňať vody, koľko ja budem chcieť a koľko miniem, toľko aj zaplatím a vy vážení mi do toho nebudete kecať.

Vraj sme boli za socializmu rozmaznaní a nešetrili sme energiami, vraj sme doma chodili v tričku a nohavičkách. Ja súhlasím, ja som tak doma vždy chodila, chodím, aj budem chodiť, lebo tak sa cítim pohodlne. V hrubých svetroch sa pohodlne necítim. Ja od rána do večera ťažko fyzicky makám a po práci mám právo ( ak teda žijeme v 21. storočí v údajne civilizovanej západnej demokracii ) doma sa cítiť bezpečne, komfortne a pohodlne.

Je až neuveriteľné koľko ľudí im tieto kecy žerie a sú ochotní znížiť svoju životnú úroveň ( údajne kvôli potrestaniu Ruska a pomoci Ukrajine ) najmä keď každému svojprávnemu človeku musí byť jasné že Rusko tým nepotrestáme a Ukrajine nepomôžeme. Lebo nikomu nepomôže ak my v Únii budeme hladovať, mrznúť, alebo sa nebudeme sprchovať. Nehovoriac o tom, že to nie je žiaden luxus a rozmaznanosť keď sa niekto chce najesť, osprchovať, či byť v teple, ale sú to úplne základné ľudské potreby.

Inak zaujímavé je slovné spojenie že za socíku sme boli rozmaznaní. To fakt? V tom úbohom, hnusnom socializme ? Ale budiš, ja súhlasím. Boli sme. A viete prečo, lebo sme mali lacný plyn, elektrinu, vodu, potraviny, aj pohonné hmoty. Každý mal prácu a každý kto mal prácu si to mohol dovoliť zaplatiť.

Verím že niekto môže mať na socializmus iný názor, ale ja som bola spokojná. Nikdy som nehladovala, ani nemrzla. Netvrdím že všetko bolo dokonalé, ale aj tak to boli vo všeobecnosti lepšie časy ako sú teraz. Že bola totalita? No tá je aj dnes. Aj vtedy som kritizovala čo sa mi nepáčilo ako aj dnes a to dosť hlasno, no vtedy sa mi nič nestalo. Dnes keď poviem iný názor ako ten jediný “ správny „, tak ma vymažú, alebo označia za fašistu. A kde je sloboda slova, za ktorú sme v 89. akože bojovali ? Ak by tu bola, mohla by som svoj názor vyjadriť nech by bol akýkoľvek bez toho aby ma niekto zato urážal a dehonestoval.

Že sa nedalo cestovať do západných krajín ? No keby som ich nikdy nenavštívila, tak by som to prežila. Mnohí tam ani dnes necestujú hoci môžu, ale nemajú nato. Ale uznávam, komunisti mali dovoliť ľuďom cestovať a kto tam chcel ostať, tak mal. Väčšina ľudí by sa aj tak vrátila domov keby zistila, že nie je všetko zlato čo sa blyští. Ja som mala možnosť po revolúcii zažiť ten úžasný Západ na vlastnej koži. Spoznala som tých ľudí na Mercedesoch s veľkými domami, bazénmi, saunami a vírivkami. Ale aby si to mohli dovoliť, mali dve práce, makali od rána do večera a domov prišli takí unavení, že už na tieto výdobytky nemali síl, len padli polomŕtvi do postele. A áno, oni na tom Západe vždy mrzli a ja som sa im len smiala že tí namyslení západniari ktorí sa na nás pozerajú zvrchu, doma mrznú, chodia v hrubých svetroch a my v tričku a spodnom prádle…..

Že sa za socíku nedalo podnikať? No nedalo, ale aj bez toho sa dalo žiť. Ale samozrejme, to bola tiež chyba, komunisti aspoň to drobné podnikanie mali ľuďom dovoliť.

Áno, ideálne by bolo, keby sa tieto dva režimy dali spojiť, ak by sme mohli mať to dobré z oboch režimov. Môcť cestovať, podnikať, a pritom mať nejaké sociálne istoty. Aby každý mal zabezpečenú prácu, bývanie, bezplatné školstvo a zdravotníctvo. Ale keby som si mohla vybrať, radšej by som brala ten socializmus ako tento kapitalizmus. Lebo to čo tu dnes máme, už ani nie je kapitalizmus. Lebo v kapitalizme ak človek pracuje od rána do večera, tak môže žiť ak už nie v luxuse, tak aspoň na úrovni. Ale to čo dnes po nás tieto “ elity “ chcú, to už žiadna úroveň nie je. Preboha veď po nás chcú aby sme sa ani poriadne nesprchovali, nekúrili a aby sme si vykrútili žiarovku. Je toto normálne a nikomu to nevadí? Veď to nie je žiadny progres, ale cesta do stredoveku, alebo praveku.

Ale sociálne istoty nie sú hlavným dôvodom prečo by som sa rada do tých čias vrátila. Je to najmä preto že svet bol akosi krajší, jednoduchší, ľudia boli lepší, priateľskejší, ochotnejší pomôcť. Nemali sme toho veľa, ale stačilo nám to, boli sme skromnejší, vedeli sme že sú aj iné hodnoty ako tie materiálne. Vtedy sme si odpracovali svojich 8 hodín a potom sme žili a užívali si života. Viac sme sa venovali rodine, stretávali s priateľmi, chodili sa zabávať. A ozaj, nepoznala som nikoho, kto by mal depresie. Dnes má depresie pomaly každý druhý človek. Dnes ľudia nemajú čas na nič, na svoje záujmy, partnerov, na deti, ani na relax či zábavu. Mnohí pracujú až do večera, potom televízor, alebo sociálne siete a polomŕtvi do postele ako tí západniari, až na tie Mercedesy a bazény. Ktovie či to nebude tým že ceny máme ako na západe, akurát tie platy nie. Hlavne že nám politici sľúbili že o pár rokov po vstupe do Únie budeme mať ich životnú úroveň. No čo už, sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú…..

Skrátka predtým sme boli takí normálni, robili sme normálne veci, lebo vtedy ešte to normálne bolo normálne. Dnes je normálne to čo je nenormálne. Ktovie čím to asi bude? Žeby tým, že dnes celý západný svet riadia blázni?

Prestaňte sa už vy dvaja hádať, kto je väčší idiot, nikoho to nezaujíma….

30.09.2022

Lebo jeden z vás je za 18 a druhý bez dvoch za 20. Samozrejme tým myslím Matoviča a Sulíka a kľudne k nim môžeme pripočítať všetkých ostatných. Kollára, Remišovú, ministrov, poslancov, ako aj prezidentku. Lebo ani jeden z nich nič dobré pre Slovensko a Slovákov neurobil. Ani nemohli urobiť, lebo sú absolútne neschopní, nekompetentní amatéri. Hociktorá upratovačka by [...]

Vážení priatelia aj (nie) priatelia lúčim sa s vami

28.02.2022

Tento blog bude môj posledný, predpokladám na dlhšiu dobu. Reagujem tak na novoprijatý zákon ktorý porušuje slobodu prejavu. Podľa mňa sa týmto vraciame do totality, ktorá sa v mene tzv. pandémie postupne zavádza už dva roky a tento zákon je len tou povestnou poslednou kvapkou. Márne vláda svoju snahu odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. [...]

Prečo ? Časť 2. Prečo budem voliť Fica ?

22.02.2022

Lebo rada štvem ľudí. No nie všetkých, iba tých, ktorí Fica nenávidia a nenávidia ho tak veľmi, až sa tou nenávisťou priam zadúšajú. Ale keď sa ich spýtate, prečo ho tak nenávidia, tak buď nevedia povedať, alebo odpovedia trápnou frázou ktorú im denne médiá a dnešná vláda sugerujú, že je mafián a kradol. A ja sa pýtam, ktorý politik pred Ficom nekradol a kde sú [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 293715x
Priemerná čítanosť článkov: 3455x

Autor blogu

Kategórie