Založ si blog

Zaočkovaní hostia

V sobotu som u nás na chate oslávila svoje 55. narodeniny. Každý rok ich oslavujem dva víkendy po sebe. Jeden víkend s našimi priateľmi a s manželovou rodinou a druhý víkend s mojou rodinou. Nemá to žiadny iný dôvod ako ten, že sa nás tam toľko naraz nezmestí, kapacita na sedenie na terase je 12 ľudí. Tento rok som teda začala s tými našimi priateľmi a bolo nás 11. Všetci okrem mňa zaočkovaní, vekovo päťdesiatnici a šesťdesiatnici. Ani som nemala veľmi chuť to s nimi oslavovať, ale manžel trval na tom že by sa patrilo, tak som uznala že má pravdu, oni tam chodia málokedy na rozdiel od mojej rodiny, ktorá je tam skoro každý víkend.

Dôvodom, prečo som to nechcela s nimi oslavovať je ako inak Covid. Ten dnes ovplyvňuje naše životy či chceme alebo nechceme a samozrejme všade je to aj témou na rozhovor. A toho som sa obávala, keďže som z nich jediná, ktorá je “ na opačnej strane „. No ja radšej s tými z opačnej strany nedebatujem na túto tému, lebo to nemá zmysel a už vôbec nemám chuť sa s nimi hádať a ešte k tomu na moje narodeniny. Nuž čo, povedala som si, že ak príde téma Covid a očkovanie a zo skúsenosti viem že to vždy a všade príde, tak sa vyparím, pôjdem umyť riady, alebo poliať záhradu.

Za pozornosť stojí podotknúť, že všetci od môjho manžela vedeli že nie som očkovaná a napriek tomu pozvanie s radosťou prijali a neprišli v skafandroch, dokonca ma pri gratulácii vyobjímali a vybozkávali. Nakoniec prišlo na obávanú tému a hostia rozoberali svoje skúsenosti s očkovaním. Manžel im ukazoval fľaky na rukách ktoré sa mu stále vytvárajú po očkovaní, pridali sa aj ostatní ktorí mali alebo majú nejaké menšie vedľajšie účinky. No zhodnotili to tak, že tie problémy mali už aj predtým, ale očkovanie to tak nejako vynieslo na povrch, resp. to znásobilo. A ešte od niekoho odznelo že “ čo už, keď sme raz tie pokusné králiky, ale hlavne že neumrieme na covid „. A ja dodávam, že snáď budú mať pravdu. Mňa len zaráža že tí ľudia vedia že sú pokusné králiky a nevadí im to. No ja ich určite za to súdiť nebudem, tak ako oni nesúdili mňa keď sa ma nakoniec spýtali či sa ani nemienim dať očkovať a ja som odpovedala záporne.

Ja ani nevidím dôvod, prečo by sme sa navzájom mali odsudzovať za to že máme na veci iný názor, Veď sme to stále my, tí istí ľudia ktorí sa poznajú a majú radi roky. Myslím si, že ten kto bol normálny pred covidom, bude normálny aj teraz. Iba ten kto mal aj predtým tendenciu súdiť iných za iný názor, bude to robiť aj teraz. Ďalej si myslím, že väčšina ľudí je dobrých a normálnych, to len niektorí frustrovaní a zákerní jedinci cítia potrebu všemožne ubližovať druhým. Ale to zlo robia najmä politici a médiá, ktoré im slúžia. Tí sa snažia rozdúchavať vášne a rozdeľovať národ. Prečo ? No predsa preto lebo rozhádanému a nejednotnému národu sa ľahšie vládne. Kým sa národ bude medzi sebou žrať a viesť tie svoje žabo – myšie vojny, politici si medzitým budú upevňovať svoju moc. Preto by sme my ľudia mali mať rozum a nemali by sme sa dať do ich mocenských hier zatiahnuť. Ale to by sme všetci ten zdravý rozum museli mať, čo je bohužiaľ utópia, viď posledné voľby ……

Minulý týždeň som bola na istej preventívnej prehliadke. Kým som sedela na chodbe, z jednej ordinácie vyšla jedna pani doktorka. Vonku ju čakala zrejme kamarátka, lebo si tykali. A keďže sedeli kúsok odo mňa, nedalo sa nepočuť ich rozhovor. Preberali rôzne témy, potom sa doktorka spýtala kamarátky, či je už zaočkovaná. Tá povedala jednoducho že nie a vôbec nevysvetľovala prečo. Na to sa rozhovorila doktorka a povedala to, s čím sa myslím stotožňuje väčšina ľudí, ktorí sa nechcú dať očkovať. Povedala nasledovné : Ja som sa na začiatku chcela dať očkovať, ale kým k nám dorazili vakcíny, tie informácie boli tak zmätočné a protichodné, navyše vláda a odborníci to odkomunikovali tak jednostranne, tak zahmlievali pravdu, robili takú mohutnú propagandu, že som začala váhať a dnes už viem, že sa očkovať určite nedám, lebo vakcíne nedôverujem, dobrý tovar totiž nepotrebuje reklamu.

A ja pre úplnosť dodávam, že ja v tom mám jasno od začiatku, kedy mi jedna lekárka povedala že ona sa očkovať nedá, lebo normálne vakcíny sa vyvíjajú roky a táto bola “ zbúchaná “ za pár mesiacov a teda nikto nevie, aké budú dlhodobé účinky. A potom keď tomu očkovaniu začali robiť propagandu takí ľudia ako je prezidentka a celebrity ktoré o medicíne nemajú ani šajnu a lekári a vedci, ktorí síce šajnu majú, ale sú aj finančne motivovaní od farmafiriem, tak mi to pripadalo nedôveryhodné. A teraz keď vidím ako čím ďalej tým viac tlačia na očkovanie aj za cenu porušovania ľudských práv a ešte idú ľudí uplácať nejakou lotériou, tak ma to len utvrdzuje v tom že to nie je s kostolným poriadkom. Navyše čoraz viac prenikajú na verejnosť vedľajšie účinky vakcín a podotýkam zatiaľ len tie krátkodobé a taktiež informácie o tom že aj očkovaní môžu vírus dostať a prenášať. Preto v očkovaní nevidím pre seba žiadny prínos ako sa nám snažia nahovoriť.

Myslím si že keby sa táto vláda od začiatku inak správala k svojim občanom a nepohnojila by všetko čo sa dalo, keby v mainstreamových médiách dali priestor aj tým odborníkom ktorí mali na vec iný názor, teda priestor na serióznu diskusiu a najmä keby ľudí pravdivo informovali, jednali s nimi čestne ako so svojprávnymi bytosťami, tak by získali väčšiu dôveryhodnosť a nestavalo by sa toľko ľudí proti očkovaniu. Lenže bohorovne tvrdiť že vakcína je bezpečná a nepriznať vedľajšie účinky, ale naopak všemožne ich popierať, všetko čo sa im nehodí do propagandy cenzurovať a osočovať iné názory nemôže byť v žiadnom vesmíre dôveryhodné, ale logicky jedine kontraproduktívne.

Na záver uvediem ako kompetentní hoci silou mocou chcú očkovať všetko čo sa hýbe, nedokážu ani len zabezpečiť aby sa tak naozaj stalo. Ako vieme od 1. júla by sa malo dať očkovať už aj u obvodných lekárov. Moja obvodná lekárka mi však 30. júna povedala, že stále nemá ani vakcíny, ani žiadne inštrukcie ohľadom očkovania. A potom nech očkuje. Nuž, na Slovensku je to tak……

Vážení priatelia aj (nie) priatelia lúčim sa s vami

28.02.2022

Tento blog bude môj posledný, predpokladám na dlhšiu dobu. Reagujem tak na novoprijatý zákon ktorý porušuje slobodu prejavu. Podľa mňa sa týmto vraciame do totality, ktorá sa v mene tzv. pandémie postupne zavádza už dva roky a tento zákon je len tou povestnou poslednou kvapkou. Márne vláda svoju snahu odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. [...]

Prečo ? Časť 2. Prečo budem voliť Fica ?

22.02.2022

Lebo rada štvem ľudí. No nie všetkých, iba tých, ktorí Fica nenávidia a nenávidia ho tak veľmi, až sa tou nenávisťou priam zadúšajú. Ale keď sa ich spýtate, prečo ho tak nenávidia, tak buď nevedia povedať, alebo odpovedia trápnou frázou ktorú im denne médiá a dnešná vláda sugerujú, že je mafián a kradol. A ja sa pýtam, ktorý politik pred Ficom nekradol a kde sú [...]

Prečo ? Časť 1. Prečo už nechcem byť členom politickej strany ?

19.02.2022

Koncom mája 2021 som vstúpila do hnutia Republika. A teraz z nej vystupujem, resp. moje členstvo v tomto roku skončí ak nezaplatím členský poplatok. Prečo ? No rozhodne nie preto že by som princípy a ideológiu tejto strany neuznávala. Naopak plne s ňou súhlasím. Myslím si že každý kto chcel vidieť a počuť, tak mohol zistiť že táto strana denne od jej vzniku prezentuje [...]

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón má už jasno. Letisko na Kryme zbombardovali Ukrajinci

13.08.2022 05:55

USA tvrdia, že za výbuchmi na ruskej leteckej základni Saky je streľba ukrajinskej armády. Tá poďla nich vyvíja silný tlak na Rusov pri Chersone aj Charkove.

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 83
Celková čítanosť: 282282x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu

Kategórie