Založ si blog

Ľudia čo sa to s vami deje ?

Pred pár dňami som si prečítala článok o Ibrahimovi Maigovi. Ako ho admin polície nazval úbožiakom a tupcom. Len preto že si dovolil mať vlastný názor v rozpore s vládnou propagandou. Škoda že je z umelcov jediný, ktorý dokáže vyjadriť svoj názor, aj keď je to nepohodlné. Vlastne nie, aj Paľo Habera sa už ozval, že naši politici nie sú na jeho koncertoch vítaní. S čím tak celkom nesúhlasím, lebo ak aj my budeme ľudí diskriminovať, tak sa tým znížime na úroveň tých ktorí chcú diskriminovať nás. Ale je to jeho slobodná vôľa, nech už vyhlásil čo len chcel a ja to nebudem hodnotiť. No čo ostatní herci a speváci ? Ktorí bojovali za slušné Slovensko ? Teraz im už nevadí že nie je slušné ? Nuž, keď sa neozývajú, asi vedia prečo, asi im to takto vyhovuje.

Myslím si že čo je veľa, to je veľa. A toto už bolo celkom cez čiaru. Na to že nás za vlastné názory nazývajú konšpirátormi, na to sme si už zvykli. To že nás “ elita “ národa ktorá by nám mala byť vzorom nazýva múdrosráčmi, štekajúcimi psami, opicami a fašistami sme ešte ani neprehltli, ale ako vidíme už majú pre nás nové pomenovanie.

Ja sa pýtam, akým právom ? Odkedy je toto nová móda urážať niekoho bezdôvodne, len preto že má iný názor ? Odpoviem si sama. Nová móda je to odvtedy odkedy k nám zavítalo to koronašialenstvo skoro súčasne s našou “ najlepšou “ vládou akú sme kedy mali. A nie je to preto ako tvrdia, že popierame existenciu toho vírusu, my len spochybňujeme kroky, ktorými vláda proti nemu bojuje, navyše tvrdíme že to cielene nafukujú a zbytočne strašia a stresujú ľudí. Načo inak by od jesene do jari dennodenne o ničom inom v televízii nehovorili len o počtoch infikovaných a obetiach. Mimochodom za ktoré môže len a len nesprávne manažovanie pandémie, najmä neliečenie covidových aj necovidových pacientov. A celé to malo jediný účel. Vystrašiť ľudí natoľko, aby sa bez otázok a bez pochybovania dali očkovať. Lebo peniaze hýbu svetom…..

Veď aj predtým boli chrípkové epidémie a áno, aj na tie umierali ľudia a boli to presne tí istí ľudia, ktorí umierali aj na koronavírus. Ľudia s vážnymi zdravotnými problémami a s oslabenou imunitou, pretože ich organizmus s tým vírusom nevládal bojovať. A vtedy nikto nerozprával od rána do večera o očkovaní. Ľudia bežne s chrípkou chodili do práce, do obchodu, do autobusu, kľudne si kašľali, chrchlali, kýchali, tieklo im z nosa, roznášali to jedna radosť a nikomu to nevadilo. No skúste si to teraz a hneď vás zlynčujú…Ja som už vyše roka nikoho nepočula v autobuse ani len zakašľať. Ale to preto, že chrípka nikdy nemala takú popularitu ako ten covid. A vlastne zabudla som, chrípka už ani neexistuje.

Ja som na tomto svete už vyše pol storočia a musím povedať, že veľakrát som mala na veci iný názor ako ostatní ľudia, no nikdy ma nikto za to neatakoval, neodsudzoval, ani nenazval tupcom či konšpirátorom. Takisto som ja nikomu nebrala jeho názor, ak som sa s niekým nezhodla v názoroch, tak som jednoducho vyhlásila že “ ty máš svoj názor, ja zasa ten svoj, ja ti tvoj názor neberiem a ty mi neber ten môj „. Vždy tvrdím že treba žiť a nechať žiť. Ja ani nechcem, aby mi niekto pritakával ako papagáj, kľudne nech každý oponuje, argumentuje ale nech ma láskavo neuráža. Ani tunajší diskutéri s opačnými názormi mi nevadia ( aj keď zopárkrát padli aj nejaké urážky na moju adresu ) a nevadia mi ani v bežnom živote. Dokonca ani v dobe covidovej. Na nikoho nezazerám na ulici keď stále nosí respirátor, len ho ľutujem že sám sebe škodí. Nikoho neodsudzujem zato že sa chodil pravidelne testovať, veď drvivá väčšina ľudí tam chodila z donútenia a ani za to že sa dali zaočkovať, chápem že sa dali vystrašiť a zmanipulovať.

Ale nech zo mňa nikto nerobí triedneho nepriateľa len zato že sa im to pri mne nepodarilo. My všetci ktorí sme proti očkovaniu, chceme len jediné, aby to bolo výlučne dobrovoľné a nech sa nás nikto nesnaží obmedzovať či diskriminovať.

No ja mám pocit že dnes sa už tolerancia nenosí. Najmä v názoroch. Vláda nás nielenže chce ovládať, ale doslova nám chce diktovať čo si máme myslieť, písať, či hovoriť. Čo nie je v súlade s ich propagandou, okamžite je vyhlásené za hoax, alebo je mazané či cenzurované. Ja si nespomínam ani za socializmu žeby bola takáto cenzúra. Vždy som hovorila to čo som si myslela a nikto ma zato nesankcionoval ani neurážal.

A tak sa pýtam či sa vraciame do čias totalitného režimu, alebo ešte lepšie do stredoveku a budeme ľudí s inými názormi “ upaľovať “ ?

Veď ľudia už nebláznite ! Za to že sa naša vláda k nám nespráva ako k svojprávnym a slobodným ľuďom, musíme sa tak k sebe správať aj my ? To vážne už neexistuje žiadna slušnosť, ľudskosť a tolerancia ? Naozaj dnes už existuje len spoločnosť roztrieštená na dve skupiny, na covid – svedkov a tých ostatných? Naozaj sú len ľudia múdri, vzdelaní a inteligentní, ktorí sa nechajú ovplyvniť a veria každému slovu čo im vláda prostredníctvom médií odprezentuje ? A tí druhí, ktorí neveria všetkému čo počujú a čítajú, ktorí sa pýtajú, zisťujú, pochybujú a chcú vedieť skutočnú pravdu a preto sú hlúpi, úbohí tupci ?

Mali by sme si uvedomiť že vláde takáto roztrieštenosť ľudu vyhovuje, pretože takému ľudu sa lepšie vládne. Ľud ktorí nedrží spolu sa nebude búriť, protestovať, akurát sa bude “ žrať “ medzi sebou. A tak vláde nič nehrozí, preto si môže bačovať ďalej a robiť si čo len chce……

Sú exprezidenti Zeman, Klaus a expremiér Paroubek nevzdelaní dezoláti s nízkym IQ?

24.09.2023

Pýtam sa preto lebo podľa našich prieskumov len tí budú voliť Smer. A aby som nezabudla, navyše starší ľudia z vidieka. V tom prípade sa rada ocitám v spoločnosti týchto pánov, pretože aj ja budem voliť Smer. Títo páni ho síce zo zrejmých príčin voliť nebudú, avšak verejne mu prejavili podporu a želali mu výhru vo voľbách. Až tak veľa dôvodov ako jedna tunajšia [...]

Igorko, tebe už načisto šibe?

19.09.2023

Dnes som si po dlhšej dobe zapla televízor a to som nemala robiť, lebo ako prvého som tam v rámci predvolebnej kampani uvidela Matoviča. Ale keby len jeho… Najprv sa tam objavila pani Kušnírová a hovorila niečo v tom zmysle ( nebudem citovať lebo som si to nezapamätala presne, ale to nie je podstatné ) že jej dcéra si práve vyberala svadobné šaty ked ju zastrelili. A potom [...]

Matovičove fiatky sa kazia už teraz

20.08.2023

V sobotu poobede sme si s manželom povedali že si z chaty odskočíme na malý výlet do Gabčíkova pozrieť sa po dlhšom čase na vodné dielo, potom si v jednej dobrej reštike vo Vojke dáme večeru a naspäť sa zvezieme kompou. Keď sme došli do Gabčíkova a zastavili sme na parkovisku, zbadali sme červenú fiatku. Hneď som si povedala že to bude jedna z tých Matovičových, veď [...]

Patriot, Nemecko

Vláda schválila obstaranie systémov protivzdušnej obrany

04.10.2023 11:44

Slovensko to bude stáť 193,98 milióna eur.

Gaderská dolina

Vláda schválila zonáciu Národného parku Veľká Fatra, jeho výmera sa zvýši

04.10.2023 11:34

ýmera sa zvýši na 40 889 hektárov.

Azerbajdžan / Arménsko / Karabach /

EÚ, Rusko a USA tajne konali pred azerbajdžanským útokom. Diplomacia medzi Západom a Ruskom zlyhala

04.10.2023 11:26

Predstavitelia Spojených štátov, Európskej únie a Ruska sa v septembri zišli v Turecku na neverejných mimoriadnych rokovaniach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 376606x
Priemerná čítanosť článkov: 3923x

Autor blogu

Kategórie