Založ si blog

Pani prezidentka ďakujeme za „náhubkový zákon „

Tento mnohými veľmi kritizovaný zákon, ktorý pani prezidentka bez váhania podpísala, ma necháva úplne chladnou. Pretože aj keď mnohé moje články vyznievajú kriticky, určite nikoho neurážam, nedehonestujem, neponižujem, ani sa nikomu nevyhrážam a už vôbec nijakej chránenej osobe nespôsobujem psychickú ujmu a nezhoršujem kvalitu jej života.

Keď už kritizujem, tak každá takáto kritika z mojej strany je oprávnená, lebo ruku na srdce milá naša vláda, musíte uznať že tých chýb a prešľapov počas vášho krátkeho vládnutia bolo neúrekom. A snáď neexistuje ani jeden človek na Slovensku ktorý by bol s vašou vládou dokonale spokojný, možno okrem vašich ortodoxných voličov. Takže si myslím, že občan ktorý poctivo pracuje, platí dane a odvody, teda živí celý štátny aparát, má právo sa kriticky vyjadriť, pýtať sa a pochybovať ak má pocit že vláda nepracuje v prospech občanov tak ako sľubovala pred voľbami.

Ani keď sa vyjadrím že nemám rada Matoviča, našu prezidentku, či iných členov vlády, stále to nie je urážka, len konštatovanie. Veď nemôžem mať všetkých ľudí rada, nie som Ježiš Kristus, ani matka Tereza. Ani mňa nemá každý rád a je to úplne normálne, navyše týmto ľuďom to môže byť jedno či ich mám rada alebo nie.

No ak by sa občan nemohol ani len takto vyjadriť, tak by som prosila ctenú vládu, aby sa prestala hrať na demokraciu a nech rovno vyhlási totalitný režim. Pretože v demokracii sa cenzúra zakazuje a sloboda slova sa zaručuje.

No prečo píšem, že za tento zákon ďakujem ? Pretože je to dvojsečná zbraň, čiže by ten zákon mal platiť pre každého. Takže odteraz ani naša vláda nebude môcť urážať nás občanov. Je koniec takým výrokom na našu adresu ako napr. múdrosráči, štekajúci psy, fašisti, lúza, opice atď. V opačnom prípade aj my by sme mohli podať trestné oznámenie za to, že takéto urážky nám “ výrazne zhoršujú kvalitu života „.

Taktiež admin polície nebude môcť nazvať ľudí tupcami, Andrásy nám nebude môcť verejne želať aby sme skapali, ani Schutz trestať ľudí aby bolesťou zavýjali.

Alebo ten zákon bude platiť len pre “ plebs “ a papaláši budú mať zasa výnimku ?

No nedá mi aby som aj dnes neskritizovala jednu aktuálnu udalosť. Ako vieme dnes bol Deň narcisov. Aj keď trochu iný ako po iné roky, ale nevadí, prispela som, ako prispievam každý rok. Pretože súcítim s ľuďmi ktorí majú rakovinu a bohužiaľ každého z nás môže táto choroba postihnúť. Nie, s touto iniciatívou vôbec nemám problém. Problém mám principiálny. Prečo vôbec Liga proti rakovine musí žobrať peniaze od ľudí ? Na čo si človek platí celý život nemalé peniaze do zdravotnej poisťovne ? Že keď ochorie a bude potrebovať liečbu, aby si na ňu musel vyžobrať, inak ho nechajú umrieť ? A keď na to zdravotné poisťovne nemajú dostatok peňazí tak prečo neprispeje štát ? Aha, preto že je prázdna špajza ? A kto ju vyprázdnil ? Ten Japonec Sa To ? Že na kadejaké nezmysly sa peniaze vždy nájdu a pre ľudí chorých či biednych nie ?

Tak ja rovno vyhlasujem, že takáto vláda si nič iné ako kritiku ani nezaslúži. A nikdy si takúto vládu, ktorej osud jej občanov je ukradnutý vážiť nemôžem a nebudem. Ak budem presvedčená, že vláde na občanoch záleží a pracuje v ich prospech, tak takú vládu budem len a len s radosťou chváliť. Ale či sa my vôbec takejto vlády niekedy dožijeme ? To je otázka ……..

Zúri vo vláde schizofrénia ?

17.06.2021

Iste si pamätáte ako Matovič pred časom nabádal slovenské ženy aby mali viac detí. Podľa hesla “ Milujte sa a množte sa „. Sulík zasa tvrdí aby deti rodili úspešné ženy. Tak si myslím že by sa mali dohodnúť, lebo takto neviem čo vlastne chcú. Majú rodiť viac úspešné ženy, neúspešné alebo všetky ? Jasné že vlády by chceli zvýšiť populáciu, veď [...]

Pozdravujem pán Andrásy

03.06.2021

Tak som si prečítala odkaz Olivera Andrásyho čo koluje po internete a ostala som v nemom úžase, že jedna ľudská bytosť môže vôbec niečo také vyhlásiť o inej ľudskej bytosti. Tento pán píše, citujem “ Pán premiér, ja by som sa na vašom mieste v tejto situácii venoval prioritne tomu, aby čo najskôr boli zaočkovaní všetci, ktorí sa zaočkovať chcú. Tí čo sa [...]

Ľudia čo sa to s vami deje ?

02.06.2021

Pred pár dňami som si prečítala článok o Ibrahimovi Maigovi. Ako ho admin polície nazval úbožiakom a tupcom. Len preto že si dovolil mať vlastný názor v rozpore s vládnou propagandou. Škoda že je z umelcov jediný, ktorý dokáže vyjadriť svoj názor, aj keď je to nepohodlné. Vlastne nie, aj Paľo Habera sa už ozval, že naši politici nie sú na jeho koncertoch vítaní. S [...]

Matovič

Všetky nitky manipulovania vyšetrovaní vedú k Matovičovi, tvrdí Erik Tomáš

19.06.2021 13:41, aktualizované: 14:32

Podľa Gyimesiho by prípadné dôkazy o činnosti organizovanej skupiny manipulujúcej vyšetrovania boli posunuté policajnej inšpekcii.

György Gyimesi

Gyimesi Matovičovi odporúča Sputnik: Ak sme oň bojovali, bola by to bodka

19.06.2021 13:17

Ak chceme byť konzistentní v tom, čo hovoríme a v tom, čo robíme, tak by sme mali vydržať až do konca. Preto poslanec Gyimesi odporúča Matovičovi Sputnik.

Čaputová pracovný výjazd Zemplín

Čaputová: Kríza politická a pandemická bola nesmierne zlá kombinácia

19.06.2021 12:14

V nasledujúcom období sa chce prezidentka intenzívnejšie venovať sociálnym témam.

karafa, Yun

Slováka, ktorý s partnerkou vraždil v Kanade, chytili v Budapešti

19.06.2021 11:10

Olivera Karafu a jeho partnerku Yun "Lucy" Lu Liovú prezýva kanadská tlač novodobí Bonnie a Clyde.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 152580x
Priemerná čítanosť článkov: 2879x

Autor blogu

Kategórie