Založ si blog

Pani prezidentka ďakujeme za „náhubkový zákon „

Tento mnohými veľmi kritizovaný zákon, ktorý pani prezidentka bez váhania podpísala, ma necháva úplne chladnou. Pretože aj keď mnohé moje články vyznievajú kriticky, určite nikoho neurážam, nedehonestujem, neponižujem, ani sa nikomu nevyhrážam a už vôbec nijakej chránenej osobe nespôsobujem psychickú ujmu a nezhoršujem kvalitu jej života.

Keď už kritizujem, tak každá takáto kritika z mojej strany je oprávnená, lebo ruku na srdce milá naša vláda, musíte uznať že tých chýb a prešľapov počas vášho krátkeho vládnutia bolo neúrekom. A snáď neexistuje ani jeden človek na Slovensku ktorý by bol s vašou vládou dokonale spokojný, možno okrem vašich ortodoxných voličov. Takže si myslím, že občan ktorý poctivo pracuje, platí dane a odvody, teda živí celý štátny aparát, má právo sa kriticky vyjadriť, pýtať sa a pochybovať ak má pocit že vláda nepracuje v prospech občanov tak ako sľubovala pred voľbami.

Ani keď sa vyjadrím že nemám rada Matoviča, našu prezidentku, či iných členov vlády, stále to nie je urážka, len konštatovanie. Veď nemôžem mať všetkých ľudí rada, nie som Ježiš Kristus, ani matka Tereza. Ani mňa nemá každý rád a je to úplne normálne, navyše týmto ľuďom to môže byť jedno či ich mám rada alebo nie.

No ak by sa občan nemohol ani len takto vyjadriť, tak by som prosila ctenú vládu, aby sa prestala hrať na demokraciu a nech rovno vyhlási totalitný režim. Pretože v demokracii sa cenzúra zakazuje a sloboda slova sa zaručuje.

No prečo píšem, že za tento zákon ďakujem ? Pretože je to dvojsečná zbraň, čiže by ten zákon mal platiť pre každého. Takže odteraz ani naša vláda nebude môcť urážať nás občanov. Je koniec takým výrokom na našu adresu ako napr. múdrosráči, štekajúci psy, fašisti, lúza, opice atď. V opačnom prípade aj my by sme mohli podať trestné oznámenie za to, že takéto urážky nám “ výrazne zhoršujú kvalitu života „.

Taktiež admin polície nebude môcť nazvať ľudí tupcami, Andrásy nám nebude môcť verejne želať aby sme skapali, ani Schutz trestať ľudí aby bolesťou zavýjali.

Alebo ten zákon bude platiť len pre “ plebs “ a papaláši budú mať zasa výnimku ?

No nedá mi aby som aj dnes neskritizovala jednu aktuálnu udalosť. Ako vieme dnes bol Deň narcisov. Aj keď trochu iný ako po iné roky, ale nevadí, prispela som, ako prispievam každý rok. Pretože súcítim s ľuďmi ktorí majú rakovinu a bohužiaľ každého z nás môže táto choroba postihnúť. Nie, s touto iniciatívou vôbec nemám problém. Problém mám principiálny. Prečo vôbec Liga proti rakovine musí žobrať peniaze od ľudí ? Na čo si človek platí celý život nemalé peniaze do zdravotnej poisťovne ? Že keď ochorie a bude potrebovať liečbu, aby si na ňu musel vyžobrať, inak ho nechajú umrieť ? A keď na to zdravotné poisťovne nemajú dostatok peňazí tak prečo neprispeje štát ? Aha, preto že je prázdna špajza ? A kto ju vyprázdnil ? Ten Japonec Sa To ? Že na kadejaké nezmysly sa peniaze vždy nájdu a pre ľudí chorých či biednych nie ?

Tak ja rovno vyhlasujem, že takáto vláda si nič iné ako kritiku ani nezaslúži. A nikdy si takúto vládu, ktorej osud jej občanov je ukradnutý vážiť nemôžem a nebudem. Ak budem presvedčená, že vláde na občanoch záleží a pracuje v ich prospech, tak takú vládu budem len a len s radosťou chváliť. Ale či sa my vôbec takejto vlády niekedy dožijeme ? To je otázka ……..

Mám odkaz pre Cigánikovú a Nicholsonovú

16.09.2021

Lebo tieto dve dámy sa nezmestia do kože a provokujú a provokujú….. To bolo rečí od našich politikov keď tu bol pápež ako treba upokojovať vášne, ako sa máme spájať, ako máme šíriť dobro, lásku a mier….. A ešte si niekto trúfa povedať že nezaočkovaní šíria nenávisť a sú agresívni ? A pritom stále čítam a počúvam len o tom ako sa podaktorí [...]

Ďakujem pánovi doktorovi Weisovi

15.09.2021

Za to že pre nás tak urputne bojuje. Aj keď sa obávam že zbytočne. Narážam na jeho “ Otvorený list predsedovi vlády Slovenskej republiky „ Áno, bojuje aj inak. Jeho “ Podanie na Medzinárodný trestný súd v Haagu za vykonanie nepovolených medicínskych experimentov na ľuďoch “ vnímam veľmi pozitívne. Hoci keď vidím čo sa deje vo svete ohľadom covid [...]

Na Slovensku máme najlepšie vakcíny……

22.08.2021

Ako inak si máme vysvetliť že v mnohých krajinách s vyššou mierou zaočkovanosti ako u nás počet pozitívnych na koronavírus neustále rastie. Či už v médiách informovali o tom či tí naši pozitívne testovaní boli zaočkovaní či nezaočkovaní ? Stavím sa že keď u nás vo veľkom nastúpi tretia vlna o tom hovoriť nebudú. A keď budú, tak budú zasa klamať že tí [...]

navaľný navalnyj

Navaľnyj zostáva väzňom so sklonmi k úteku, súd zamietol jeho odvolanie

23.09.2021 16:53

Navaľnyj sa na pojednávaní zúčastnil prostredníctvom videokonferencie z väzenského tábora č. 2 v meste Pokrov, kde si odpykáva svoj trest.

právo, súd, spravodlivosť, rozsudok, justícia,

Zástupcovia justičných inštitúcií vyzývajú na odbornú diskusiu k systémovým zmenám

23.09.2021 16:42

Najvyšší súd, Generálna prokuratúra, Najvyšší správny súd a SAK sa nebránia verejnej kontrole, tá by však podľa nich mala ostať kontrolou a nie verejným nátlakom.

mikulec heger matovič

Mikulec vyjadril podporu čestným policajtom, premiér prosí občanov o trpezlivosť

23.09.2021 16:01

Podľa Matoviča frekvencia tlačových konferencií Smeru je dôkazom toho, že Mikulec je dobrý minister.

Dobré srdce

Dobré srdce nesmie chýbať. Nikomu

23.09.2021 15:20

Každá doba má svojich hrdinov. Aj táto. Sú nimi ľudia, ktorí majú láskavé srdce a starajú sa o iných. Tí najlepší si prevzali ocenenie Dobré srdce.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 198823x
Priemerná čítanosť článkov: 2924x

Autor blogu

Kategórie