Založ si blog

Covid automat nepustí

Pred pár dňami som začula niečo o covid automate. Bolo to v správach v televízii, neviem na akej stanici, ani kto to povedal, ani ma to nezaujíma a preto správy nepozerám. Len som varila večeru a z obývačky sa to nedalo nepočuť. Bolo to niečo v tom zmysle že v lete sa budú musieť v tých lepších okresoch nosiť v interiéri len rúška, ale v tých horších to budú musieť byť respirátory. Ten kto to hovoril vraj vie, že to bude v tých horúčavách nepríjemné, že sa človek bude pod tým potiť, ale bohužiaľ ten covid automat nepustí, lebo je neľútostný.

Ja sa pýtam čo je, kto je ten covid automat? Je to nejaký novodobý Boh ? A kto ho vymyslel ? Nejaký mimozemšťan, alebo to bol človek ?

Správne bol to človek, resp. viac ľudí. A vymysleli to veľmi dobre. Teda pre seba. Lebo takto za tie nariadenia, opatrenia, zákazy a príkazy nemôže nikto. Ani politici, ani pandemická komisia či krízový štáb či kadejakí odborníci. Akože “ Ja nič, ja muzikant “ Môže za to ten covid automat. Fakt geniálne. To už kedy títo amatéri ktorí sa schovávajú za nejaký automat a s nimi väčšina populácie konečne pochopí, že rúška sú na dve veci. Prvá je na veľké H a malé o a tá druhá na zvýšenie kont ich výrobcov. Koľko na tom ešte potrebujú zarobiť kým budú mať dosť ? Alebo koľko štúdií o ich neúčinnosti a škodlivosti ešte potrebujú ? Vlastne si myslím, že tí ktorí ich nosenie nariadili to veľmi dobre vedia, ale ich egá nepustia. Nikdy nepriznajú že sa mýlili, lebo by tým priznali že nás tým vyše roka zbytočne terorizujú. A tak budú hrať to divadlo až do konca. Veď oni v tých 30 stupňových horúčavách ktoré prídu to tých pár minút pred kamerami vydržia. Nebudú to nosiť 8 hodín v práci, ani s tým cestovať v MHD.

Dokonca som kdesi čítala, že ich budeme musieť nosiť aj vtedy keď už nebudeme mať ani jediného pozitívne testovaného. Odložiť ich budeme môcť až keď WHO oficiálne vyhlási koniec pandémie. Pekná perspektíva, veď oni si to budú umelo naťahovať dokedy budú chcieť, však čísla sa dajú falšovať. Alebo minimálne dovtedy kým tie nenásytné farmafirmy nezarobia dosť na vakcínach. A o tom že na vakcinačnej propagande pilne ako včeličky pracujú, niet pochýb.

Tiež som videla reportáž, myslím že bola z USA, kde hovorili o ľuďoch, ktorí si vraj na rúška tak zvykli, že keď ich na sebe nemajú, tak sa cítia ako nahí. Väčší nonsens som už dávno nepočula. Pýtali sa rôznych ľudí, prečo ich vonku nosia keď nemusia ? Niekto tvrdil, že preto lebo je introvert a vyhovuje mu, keď iní ľudia nevidia výraz jeho tváre. Iný zas preto, aby si ostatní nemysleli že je nezodpovedný. Ďalšia tvrdila že rúškom sa perfektne zakrývajú nedokonalosti tváre ako sú akné, veľký nos či nepravidelné zuby. To akože fakt si človek zvykne aj na šibenicu ? A ako ? Tak že vás každý deň len trochu pridusia, až kým vás načisto nedorazia ? Ja hovorím NIE ! Nikdy si nezvyknem na šibenicu a ani na podobné idiotizmy. Necítim sa bez rúška ako nahá, nie som introvert, chcem vidieť výraz tváre druhých ľudí a chcem aby oni videli ten môj. Neodstávajú mi zuby, nemám akné a nič nechcem skrývať. A už vôbec sa necítim nezodpovedná za to že si chcem uplatniť svoje právo voľne dýchať čerstvý vzduch.

Už sa fakt teším na ten pohľad ako sa budú vonku dusiť pod respirátormi v tých horúčavách podaktorí príliš uvedomelí občania. A to si píšte že takí budú. Keď som ich videla v posledných dňoch keď lialo ako z krhle a oni mali na sebe tie celkom premočené respirátory, tak vôbec nepochybujem o tom že ich budú nosiť aj keď bude vonku 35 stupňov.

Každopádne ja budem vždy na toto obdobie, aj na tých ktorí nás “ dusili “ spomínať len a len s obrovskou nevôľou. A najšťastnejšia budem keď sa celé toto šialenstvo skončí a ľuďom sa vráti zdravý rozum.

Pretože mám pocit že skoro celý svet sa zbláznil a toto je čistá psychiatria……

Zúri vo vláde schizofrénia ?

17.06.2021

Iste si pamätáte ako Matovič pred časom nabádal slovenské ženy aby mali viac detí. Podľa hesla “ Milujte sa a množte sa „. Sulík zasa tvrdí aby deti rodili úspešné ženy. Tak si myslím že by sa mali dohodnúť, lebo takto neviem čo vlastne chcú. Majú rodiť viac úspešné ženy, neúspešné alebo všetky ? Jasné že vlády by chceli zvýšiť populáciu, veď [...]

Pani prezidentka ďakujeme za „náhubkový zákon „

10.06.2021

Tento mnohými veľmi kritizovaný zákon, ktorý pani prezidentka bez váhania podpísala, ma necháva úplne chladnou. Pretože aj keď mnohé moje články vyznievajú kriticky, určite nikoho neurážam, nedehonestujem, neponižujem, ani sa nikomu nevyhrážam a už vôbec nijakej chránenej osobe nespôsobujem psychickú ujmu a nezhoršujem kvalitu jej života. Keď už kritizujem, tak [...]

Pozdravujem pán Andrásy

03.06.2021

Tak som si prečítala odkaz Olivera Andrásyho čo koluje po internete a ostala som v nemom úžase, že jedna ľudská bytosť môže vôbec niečo také vyhlásiť o inej ľudskej bytosti. Tento pán píše, citujem “ Pán premiér, ja by som sa na vašom mieste v tejto situácii venoval prioritne tomu, aby čo najskôr boli zaočkovaní všetci, ktorí sa zaočkovať chcú. Tí čo sa [...]

Čaputová pracovný výjazd Zemplín

Čaputová: Kríza politická a pandemická bola nesmierne zlá kombinácia

19.06.2021 12:14

V nasledujúcom období sa chce prezidentka intenzívnejšie venovať sociálnym témam.

karafa, Yun

Slováka, ktorý s partnerkou vraždil v Kanade, chytili v Budapešti

19.06.2021 11:10

Olivera Karafu a jeho partnerku Yun "Lucy" Lu Liovú prezýva kanadská tlač novodobí Bonnie a Clyde.

pád lietadla

Pád lietadla s parašutistami v Rusku si vyžiadal 7 obetí

19.06.2021 10:21

Ďalších 17 osôb utrpelo zranenia.

VW Slovakia očkovanie COVID-19

Pribudlo 49 nakazených a osem obetí, podali len 5-tisíc prvých dávok vakcín

19.06.2021 10:01, aktualizované: 10:36

Počet hospitalizovaných s ochorením COVID-19 alebo podozrením naň klesol o osem na 221.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 152565x
Priemerná čítanosť článkov: 2879x

Autor blogu

Kategórie