Založ si blog

Priznávam, asi som sa zmýlila

Verím, že to, čo teraz napíšem, sa mnohým nebude páčiť, ale je mi to jedno. Dnes totiž nič iné nečítam, len chválospevy na Matoviča kvôli Sputniku a to ma akosi vytáča.

Pravdepodobne som sa mýlila v jednom z mojich nedávnych blogov, ktorý nesie nadpis “ Pán premiér, percentá už neporastú „. Pretože verím tomu, že ak by dnes niekto robil volebné preferencie politických strán, tak by sme zistili, že strane Oľano narástli percentá. Nie, nie som proti Sputniku, ani proti žiadnej vakcíne, pokiaľ ju nechcú pichnúť mne. A som za to, aby si každý, kto sa chce dať očkovať, mohol vybrať akou vakcínou.

Len ma trápi fakt, že akonáhle náš premiér urobí jediný správny krok v prospech ľudí, tak už zabudneme na všetky tie nesprávne ? Prepáčte, všetko je odpustené a ideme ďalej ? To už máme zabudnúť ako nás táto vláda už rok gniavi ? Na všetky tie zničené životy ? Na všetky stratené slobody ? Ak vy ste na to zabudli ja nie. Lebo ešte nie je koniec a deje sa to naďalej. Aká náhoda, že Sputnik prišiel práve vtedy, keď sa u nás znova sprísňujú opatrenia. Lebo tak sa budete tešiť tomu Sputniku a velebiť nášho skvelého premiéra, ktorý vám ho dal doviezť, že zabudnete na to, ako vás stále viac a viac obmedzujú. Nevšimnete si ako podaktorí ľudia si lietajú po svete, lebo hranice stále nie sú zatvorené a vy nemôžeme ísť ani do vlastného domu, keď je v inom okrese. A možno zabudnete aj na to, že nemáte z čoho uživiť rodinu, alebo že vám zomrel blízky človek. Zabudnete, že naďalej sa vám každý týždeň špárajú v nose….

V dnešnej internetovej dobe informácie hoci aj z iného konca sveta okamžite obletia celý svet. Tak prečo si niekto myslí, že si nevieme porovnať ako je to u nás a ako v iných štátoch, ani nie tak ďaleko od nás, ale tu v Európe ? Videla som videá zo Srbska, z Chorvátska, z Ukrajiny, z Bulharska, z Bieloruska, aj z Anglicka, kde ľudia normálne žijú. Sedia v pouličných kaviarňach, obedujú, popíjajú kávu, debatujú, prechádzajú sa a bez rúšok. Až mi bolo ťažko pri srdci a nekonečne som im závidela tú slobodu. Ako to že ešte nevymreli ? Myslíte, že tam Covid nie je ? Samozrejme že je, ale nerobia z toho náboženstvo ako my. A myslíte, že vďaka tomu, že nesedia doma, tak majú viac infikovaných a obetí ako my ? Určite nie, lebo máme svetové prvenstvo, zabudli ste ? A to nie je konšpirácia, ale fakt. Myslíte si, že oni sa neboja Covidu, že sa neboja o svoje zdravie, či život ? Samozrejme sa boja, ale nie natoľko, aby kvôli tomu prestali žiť. Zmierili sa s tým, že ten vírus tu je, aj bude a musia sa s tým naučiť žiť. A tak by to malo byť aj u nás. A tak by to aj bolo, keby sme mali trocha tolerantnú vládu. A nie tú našu, ktorá v mene ochrany životov tie životy ničí. A to nehovorím o tom, že napriek opatreniam tie životy aj tak nezachránili. Proste by to mali nechať na ľudí, ako sa chcú chrániť. A všetky opatrenia by mali byť len odporúčané a nie na báze príkazov, zákazov a sankcií. Lenže to by sme museli žiť v normálnom štáte a s normálnymi jedincami. A nie s takými, ktorí túto šikanu schvaľujú a dokonca svojich spoluobčanov udávajú.

Takže v čom je rozdiel medzi týmito štátmi a medzi nami ? Podľa mňa nielen v tolerantnejšej vláde ( a to vraj napr. bieloruský prezident je diktátor ) ale aj v tom, že oni by si to nenechali, kým my si to necháme. A preto kým oni žijú, vy sa trasiete doma od strachu a keď už sa vyberiete von, tak sa dusíte pod respirátorom. Nevadí vám to ? Nie, vy ste spokojní. Hlavne, že prišiel Sputnik. Viem, myslíte si, že ak si dáte vakcínu, potom už budete slobodne žiť. Ale oficiálna verzie znie, že aj potom môžete ochorieť, aj vírus šíriť, akurát budete mať ľahší priebeh. No a práve preto, opatrenia budú trvať naďalej a tým sa ani kompetentní netaja. Takže pýtam sa aká sloboda ?

Áno, je možné, že v lete nám trocha popustia uzdu, vypustia nás z ohrady a otvoria nám reštaurácie, kiná, či kaderníctva. Ale určite sa naďalej budeme potiť pod rúškami, ako aj minulé leto. No na jeseň, keď sa ochladí, tak v tom budeme lietať zasa, príde 4. či 5. vlna, alebo mutácia z Marsu a tú uzdu nám zasa pritiahnu a zatvoria do ohrady. A takto to pôjde minimálne do roku 2022 – 23. A to nie je z mojej hlavy, tvrdí to pán veľkomožný Bill Gates a on už niečo o tom musí vedieť.

Ešte by ma zaujímalo. Ako to, že sa stále omieľajú len vakcíny ? Nemal by tu už byť ten Ivermektín ako aj ďalšie lieky ? Nemalo by sa tým už konečne liečiť ? Nemali by nám už počty infikovaných a obetí klesať ?

Ale čo sa týka premiéra. Ako náhle sa tá pandémia trocha potlačí, myslím si, že urobí pár populistických krokov, napr. zvýši dôchodky, či rodičovské príspevky. A čuduj sa svete, percentá mu porastú. Veď má na to tri roky. A tak sa môže stať, že vo voľbách znova vyhrá. Ale potom musím povedať, že Slováci si to zaslúžia, lebo sú stratení a nepoučiteľní národ.

Apropo pán premiér. Zo srdca gratulujem, výborný ťah. A teraz to myslím úprimne a bez irónie. Nikdy si nedajte nahovoriť, že ste blázon, alebo psychopat. Nie, vy ste veľmi múdry človek…..

Hurá do roboty !

18.04.2021

Konečne po 4 mesiacoch nútenej prestávky zajtra idem ako mnoho iných pracovať. Myslela som si že začnem tak pozvoľna ( predsa len som trocha vyšla z cviku ) lebo mnohí zákazníci sa ešte budú báť keďže ten Covid stále útočí. Lenže tí mali zrejme iný názor, lebo ma celý týždeň bombardovali telefonátmi a môj diár je celé nasledujúce dva týždne beznádejne plný. [...]

Prečo mám radšej Rusov ako Američanov ?

16.04.2021

Preto že som Slovenka a Slovanka a Rusi sú tiež Slovania. A Slovania by mali držať spolu. Lebo naše mentality sú si blízke. Bližšie ako anglosaské, alebo hoci germánske. Aby bolo jasné, neodsudzujem žiadny národ. Všade sú ľudia dobrí aj zlí, pracovití aj leniví, slušní, aj zločinci. A keď mi ublíži jeden Američan, tak nebudem za to nenávidieť celý americký národ. [...]

Nemám rada Matoviča

13.04.2021

Rovnako nikoho z tejto vlády, takže ani náhodou ho nejdem obhajovať. A nepoznám jeho pohnútky, prečo tak urputne bojuje za Sputnik V. Ale v tomto boji mu fandím. Aj keď som antivaxer. Nemám záujem o žiadnu vakcínu, či už je z USA, Nemecka, Ruska či z Mongolska. Ale zastávam názor, že keď už vláda tak propaguje vakcináciu, lebo podľa nej je to jediná cesta ako poraziť [...]

George Floyd Officer Trial

Expolicajta Chauvina uznali za vinného z vraždy Floyda

20.04.2021 23:24, aktualizované: 23:48

Vynesenie verdiktu sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia, budova súdu bola obohnaná ostnatým drôtom aj betónovými zátarasami a do ulíc Minneapolisu boli nasadené tisícky policajtov.

Vladimir Putin

Mierové rozhovory v konfliktnej oblasti? Zelenskyj navrhol Putinovi stretnutie v Donbase

20.04.2021 22:33

Ukrajinský prezident tiež poznamenal, že v konflikte medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými separatistami "ide o milióny životov".

Armin Laschet

Strach zo zelenej kancelárky zomkol čiernych sokov

20.04.2021 21:47

Annalena Baerbocková alebo Armin Laschet? Jeden z nich s najväčšou pravdepodobnosťou po septembrových parlamentných voľbách v Nemecku nahradí dosluhujúcu kancelárku Angelu Merkelovú.

Peter Kmec, Ide o pravdu

Kmec (Hlas) v Ide o pravdu: Heger je len neinformovaný hovorca Matoviča

20.04.2021 20:30

Ruskí agenti mali byť za výbuchom českého muničného skladu v roku 2014. „SIS aj vojenské spravodajstvo musia informovať poslancov,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Kmec.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 130580x
Priemerná čítanosť článkov: 2839x

Autor blogu

Kategórie